Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

10.000 Kw elektrik çarpılması ile iş kazası geçirdim. İş gücü kaybım ne olur?

Ramazan98a

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
ABİLERİM SELAMLAR
25 Mayıs 2020 de 10.000 Kw elektrikte çarpıldım.
70 gün hastanede yattım.
4 Ameliyat oldum.8 ayım ameliyat süreçleriyle geçti.
Üstüne bu kadar olay ihmal sıkıntıdan sonra çalıştığım
Bedaş taşeronu
HİPAR Adi Ortaklık firması işten beni çıkardı.
Ben gittim şirket doktoru kontrol etti ve bir süre daha çalışamaz dedi bana iş vereceklerini söylediler ve 1.5 hafta sonra yalancı şahitlik yaptırıp beni işten attırmaya çalıştılar.
Kimse bu duruma şahit olarak imza atmadı yinede attılar işten.
İhtar ve uyarı vermeden.
Hiç bir gelirim yok yaşım 22 maluliyet oranım için sağlık kuruluna girdim dosyalarım inceleniyor şuan İŞ KAZASI TAHSİS
Ve maluliyet kollarında yazıyor.
9 ay sigortam yatmış.
Kazadan sonra yatmamış hiç.
İşe girişim 24 Ağustos 2020 çıkarılma tarihim 30 Nisan 2021
Sağlık kurulunda cildiye 20 puan verdi plastik cerrahi ya 20 yada 30 puan verdi.Psikiyatri 8 kutu ilaç kullanmama rağmen tedavi edilebilir dedi oran veremiyecem dedi çok sinir etti.Bazı doktorlar ekstrs durumları not geçti sol koluma kök hücre yapıldı yinede güçsüzlük var.
Abilerim iş kaybım % tahminen ne olur ?
Maluliyet kaç çıkabilir sizce maaş bağlanır mı?
Maluliyet ve iş gücü kaybı farklı şeyler mi?
Maaş maluliyete göre mi iş gücü kaybına göre mi bağlanır?
Sol kol altı patladı ellerimde yanik izleri var.Yama yapıldı sol el baş parmak patlak yine yama yapıldı,her iki elde keloid (skar) var.sol bacaktan derim soyuldu yama için.
Hem işten atıp tazminat vermedikleri için hem iş kazası için Davalarım açıldı 26.05.2021 de .
Arabuluculukta işten çıkarma ve iş kazası toplam 50.000 TL verdiler kabul etmedik.
Yaşım 22
En son aldığım brüt maaş kazadan önce 3.790 Tl
Maaşım net 2700 TL di AGİSİZ.
Kazadan sonra Maaş ödediler 7 ay ondada ilaç vs . Al fişini at uğraş vs vs.
Ameliyat masrafları karşılandı ekstra birşey yapılmadı.

Surçilisanım olmuşa mazur görün destek ve cevaplarınızı bekliyorum Saygılar...

Son düzenleme:
Abi bende konu açtım kimse cevap vermedi 10.000 kw elektrik çarptı 4 ameliyat oldum psikolojik tedaviler gördüm kurula girdim ellerimde yanık izleri ve ameliyatla geçirilemeyen skarlar kaldı.Sağ kolda güçsüzlük var doktorlar herşeyi not aldı.Sol koltuk altı patlak orayada yama yapıldı.Dizden yama için deri soydular.
Kurula girdim bildiklerim cildiye 20 puan verdi plastik cerrahi 20-30 ikisinden birini puanladı.
İş görememezlik %10 u geçer mi acaba.
Sigorta oranlar üstünde değişiklik yapabiliyor mu?
Ufukalp

Kardeş biz Atk doktoru değiliz. Atk raporu ne çıkar bunu senin avukatın dahil kimse bilemez. Rapor oranın bir çıksın önce para az teklif etmişler. Daha fazlasını dava sonucu alırsın.

10.000 kw diye bir elektrik yok. Kv desen yine dogru degil. Maksimum 154 kV tur o. O da santral cikisidir. İmkansiz.

Tam arastirin ve iyi bir avukat bulun. İsverenin eli guclu oluyor boyle durumlarda. Gerekli onlemleri almamis deyip suci suze atiyor

Abi İndirici Merkez bu yüksek gerilim Trafo hatlarını besleyen yer burası benim buraya giriş Ekat belgem yok işverene işten çıkmayı istediğimi söylemiştim çıkma dediler yazışmalar var elimde dosyama kondu bana iş vereceklerini söylediler yaptıkları herşey yazışmalı ve kendime ait ISG ekipmanım bile yok iş pantolonunu kendi paramla aldım .
Şahitler var bana istedikleri kadar suçu yıksınlar hangi suçu yıkıcaklar?
alikemall

Abi neler dönmedi onlar öldüm sanıp yalan tutanak hazırlayıp imza attırmışlar ama yaşadım şahitler şahit olucaz dedi avukata tc numaralarını verdiler.Üstüne işten çıkarmak için çağırıp şahidimiz olun ramazanı atıcaz demişler kabul etmemişler yani bunlar insanı katil eder .Allah yardımcımız olsun herşey doğrusuyla ortaya çıkar inşallah.
Oscar

Ramazan dosyanı UYAP vatandaş portalindan takip et. Atk raporu önemli %kac oran verdiler bir görelim ayrıca SGK sana sürekli iş göremezlik geliri bağlayacak.

Abi duruşma günleri belli olmuş.Tensip zaptı hazırlandı diyor dosyaya baktım.
Anlamadığım plastik ve cildiye puanladı psikiyatri şuan tedavideyim yani 6 kutu ilaç içmişim halen tedavi cart curt diyorlar lan ölümden döndüm hayatım darma duman oldu hangi yaramı unutucam o anı nasıl unutturucaklar fiyasko bu ülkede çoğu şey.
Abi peki rapor diyelim 6 ay ve 1 sene sonra tekrar kontrol isterlerse nasıl yürüyecek dava maddi tazminat durumu bilgin var mı?
Oscar

Ramazan kontrol muayenesi verirlerse bilirkişi tazminatını hesaplamaz. Yani kontrol muayenesi bitmeden hesap hatalı olur. Mecbur bu kontrol muayenesini beklemek zorunda kalırsın ve dava süreci uzar. Özelden telini at arayım seni kafan iyice karışmış.

Ramazan98a telefonu çaldılar. Beni ara telefon rehberim gitti. Dava surecin ne oldu?

abi bende telefonu kırdım sinirden numaralar gitti

Abiler kardeşlerim benim kesin oranım cildiye 10 veriyor yani %10 ediyor ameliyatla giderilemeyen skarlar için 2 sene oldu halen psikolojik tedavi görmeye devam ediyorum ordanda yine raporum 1 sene uzayacak ve 2 senedir işsizim bunlarda tazminat miktarını etkiler mi?

Abiler kardeşler iş kazası geçimiştim 2020 de benim cildiye kesin %10 veriyor deri arızaları kategorisinde ameliyatla giderilemiyen skar yaraları için benim bu şekilde sürekli iş görememez oranı meslekte kazanma gücü kaybım nasıl hesaplanır yüzde kaç olur?
Raporda tek bir oranda hesaplama nasıl yapılır yardımcı olursanız sevinirim bu mesele aklıma çok takılıyor.

Birde 2 senedir çalışamıyorum mahkemede bu zararlarım tazminata ekleniyor mu?

abi gözünü seveyim niye sorduğum soruları siliyorsunuz

hozgul abi diyer yerlerden sürekli siliniyorda ondan dedim

burdan cevap veren olmuyor diye yazıyorum siliniyor

Ramazan98a
Anladım kardeşim, ben de mesajlarınızın silinmediği belirteyim istedim.

öncelikle geçmiş olsun. kusura bakmada volt, VoltAmper ve watt ı nerede kullanacağını bilmeyen birisi nasıl yüksek gerilim altında çalıştırılmış onu anlamadım

öncelikle geçmiş olsun. kusura bakmada volt, VoltAmper ve watt ı nerede kullanacağını bilmeyen birisi nasıl yüksek gerilim altında çalıştırılmış onu anlamadım
bunu bana deyil çalıştırına sor kardeş ekatım yok iş güvenliği eğitimim yok ekipmanım yok başımda mühendis yok enerji kesilmemiş hücrede bana sorcana sorsana kardeş gidip patron denilen şeref yoksunlarına sor kardeş?
dreamfail
10kv.

Ramazan98a o zaman bilmeden işe girişmenin sonucunu yaşama deneyimine sahip oldun. Elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi olarak ben herşey kontrol edilmiş olsada yinede ben kontrol ederim. bu bir iş disiplinidir

sen bir elektrikl elektronik mühendisliği öğrencisiysen çalıştıran firmanın ekipmanları eksiksiz vermesi gerektiğini iş güvenliği eğitimi vermesi gerektiğini ekat yüksek gerilim eğitimine gönderilmesini ISG ekipmanlarının olmayışını bayram gününde çalıştırılmaman gerektiğini ekatlı çalışanların yüksek gerilimi kontrol etmesi gerektiğini ekipmanın onlara verildiği ve ekatlı çalışanlara sadece yüksek gerilim çalışma ekipmanlarının temin edildiğinide bilmen lazım mühnedisler çalışma da yanında olması gerektiğini bilmen lazım deyil mi ??kardeş mühendislik okuyorsun ya kardeşş boş yapma birader mühendis olacan görecez hadi yerse usülsüz iş yerinde çalışmada göreyim kardeş
@dreamfail

Üst Alt