Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%100 engelli raporu almanın olumsuz (iş, sürücü olma vb.) tarafları var mı?

Hkmp_ICD

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
33
Merhaba,
hipertrofik kardiyomiyopatim var. ICD de takıldı. Rapor işlerini halletmeye çalışıyorum. %100 ya da %50 lik rapor çıkacak gibi duruyor.

Sorum şu ki, eğer %100 lük bir rapor alırsam bunun bana olumsuz bir yansıması olur mu? Mesela mevcuttaki işime devam edememe gibi. Ya da yeni bir işe girememe gibi. Gerçekte işimi yapmama engel bir durum yok, ofis çalışanıyım, bilgisayar karşısında.

Bir de ehliyet konusu var. Durumum güvenli bir şekilde araç kullanmama engel değil, zaten önlem olarak ICD de takılı, bayılma benzeri semptomlar da yok. Ama rapor %100 olunca otomatik olarak ehliyetim geçersiz olur mu?
Ya da buna benzer olumsuzluklar söz konusu olabilir mi?
Not: Raporu emekli olmak için alıyorum, primlerim vs yeterli.
Yardım için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yüzde 100 raporlarda genelde çalışamaz raporu verilir

aynı hastalık (hkmp) bende mevcut. bayılma yaşadığım için evre 2 den değerlendirildi ve %100 rapor aldım. mevcut işyerim insan kaynakları ile görüştüm. uzun zamandır çalıştıgım için anlayışla karşıladılar. işe devam kararı aldık. fakat farklı bir yerde iş bulmama engel olabileceğini söylediler. biraz araştırdım. şirketler çok verimli olamayacagımızı düşündükleri için başvuruları olumsuz değerlendiriyorlarmış. kurumsalda çalışmak bu rapor ile imkansız gibi.

Üst Alt