Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

11 yaşında yiğenim gece ağlayarak uyanıyor! Ne yapabiliriz?

Yesim5353

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar herkese selam benim bir sorum var bilgisi olanlar bana yardim edebilirmi yegenim 11 yasinda gece agliyarak uyaniyo gittigi yerden evine gelmiyo heryeri kirip dokuyo kendine zarar vermeye calisiyo bilgisi olan yardim etsin lutfen adiyamani tavsiye ettiler faydasi olurmu nasil giderim

Bulundugunuz yerdeki semerkand iletisim merkezini arayin size yardimci olurlar. Allah(c.c.) in izniyle iyilesir Peygamber torununun duasini alacak kimler kimler neler neler iyilesti o kapida akliniz almaz. Siz telefonla iletisime gecin semerkand iletisim merkeziyle oturdugunuz sehirdeki Allah(c.c.) şifa versin. Degisik degisik yorum yapanlari kale almayin Peygamber Efendimize(s.a.v.) sahabe kör olan gozlerininin iyilesmesi icin bile duaya geliyordu da gozleri aciliyordu. Sizde Peygamberimizin torununa dua etmesi icin gidiyorsunuz. Bazi manyaklar simdi araci olmaz şirktir falan diyecektir yok sonra akillarinca Fatiha suresini delil sanip Yalniz senden yardim dileriz ayetini getirecektir ama kafalari basmiyor ki biz zaten Allah(c.c.) tan yardim diliyoruz biz onca gunaha batmisiz da duasi makbul olan temiz salih Allah(c.c.) dostu olan insanlardan dua istiyoruz siz dua edin bize diye biz gunahlara battik sizin duaniz makbuldur diye. Ayrica Yalniz senden yardim dileriz diyip sonra bi disi agriyinca disciye giderler bide :)) buradan belli yanlis yorumladiklari sen dua almaya giderken gittigin kisi yaratiyor sanirsan şirke dusersin yada disciye gittiginde dişci sana şifa verdi sanirsan şirke dusersin ikisinede gittigin icin degil şifa onlardan sandigin icin şirke dusersin ama şifanin Allah(c.c.) tan olduguna inanip her musluman gibi vesile araci olarak gittiginde bu zaten Allah(c.c.) in emri.

Cok tesekkur ederim ayni dusunceleri paylasiyorum ����

Allah şifa verirken "adıyaman menzil" cileri aracı mi kullanıyor? Bu nasıl bir şirktir?

Bir psikolojik danışman edinin veyahutta psikiyatr.

kendihalinde

semerkand nedir onu anlamadım semerkand diye gogoleye girince bir site çıkıyor

Yesim5353
size özelden yazdım aramnızı tavsiye ederim mutlaka

@dokuzparmak ontanedir

senın akılsızlıgın buradan bellı zaten ALLAH(C.C.) şifayı verirken doktoru aracı yapınca şirk olmuyorda kendi dostlarını salih insanların duasını aracı yapınca mı şirk oluyor? o zaman doktora nıye gıdıyorsun kı kendı basına bekle oyle diş agrısının geçmesini. sen ALLAH(C.C.) dostlarına duasını almak için gıdıyorsun bana dua edın dıye doktora benı tedavı edın dedıgın gıbı orayada dua ıstemeye gıdıyorsun.

BALIKESİR SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ
KARESİ MAH. KARESİ SOK. NO:15 BALIKESİR
0266 245 67 07
BANDIRMA SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ
GÜNAYDIN MAH. DEMİRCİLER CAD. NO:16/A BANDIRMA / BALIKESİR
0266 713 50 03
EDREMİT SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZİ
SOĞANYEMEZ MAH. ZÜBEYDE HANIM CAD. NO:8 (Edremit Müftülüğü Karşısı) EDREMİT / BALIKESİR
0266 373 46 15

Cok tesekkur ederim ayni dusunceleri paylasiyorum ����

İSTANBUL İÇİN SEMERKAND İLETİŞİM MERKEZLERİ

http://www.semerkandyayin.com/detay.asp?pg=3&id=34

kendihalinde

Bir doktor beni tedavi etmek için onlarca yıl eğitimden geçiyor. Bununla ilgili insanlığın biriktirdiği bütün tıp, biyoloji, kimya ve botanik bilgilerini kullanıyor. Beni iyileştiriyor veya iyileştiremiyor ama bir şekilde modern bilimin gereklerini yerine getiriyor. İnsanlar daha yüzyıl önce 1918'te İspanyol Gribi virüsü yüzünden topluca ölüyor hatta telef oluyorlardı. Bilimdeki gelişmeler sayesinde tıp bilgisi dahilinde her şeye şifa oluyor. Ama, sizin gibilerin düşüncesi ise Allah'ın, Adıyaman'da bir köydeki "Şeyh"i kendine aracı olarak seçip, şifa dağıtmak için "Allah dostlarını" kullanıyor. Sizin düşüncenize göre bu da çok normal bir şey.

Asıl, sizin bu düşünceniz akılsızlığın, aymazlığın dik âlâsıdır.

İslam dininde RUHBAN (ARACI) yoktur. (Ve mâ yu’minu ekseruhum billâhi illâ ve hum muşrikûn)

Ben, Konya'da büyüdüm. Tarikatları da, yolları da iyi bilirim. Nakşibendiliği de Halidiye kolunu da iyi bilirim. Kahta'yı da Adıyaman'ı da iyi bilirim. Efendi !!!, kendinize gelin. Doktora gitmesi gereken bir genci, bir tarikat şeyhinin tasallutuna bırakmayı düşünmek, bu çocuğun ileri yaşlarda başına gelebilecek, yaşayacağı bütün kötü şeyler için müsebbibi olmak demektir.

Şunu da artık anlayın, 21nci yüzyılda yaşıyoruz. Bir hekim, beni tedavi ederken şifayı Tarihten alıyor, bilimden alıyor, felsefeden alıyor'. Dünya'da 7 milyar insan yaşıyor şuan ve bu insanların sadece 5te1 İslam dinine inanıyor. Allah'ın şifasına nail olan sadece müslüman dünya. Hatta biraz daha ileri gidelim; bu görüşe göre Allah şifasını Adıyaman'da bir şeyh aracılığı ile dağıtıyor ama nedense bütün önemli tıp gelişmeleri o ecnebilerin ilim yuvalarında oluyor. Onların üniversiteleri bizim ise şeyhlerimiz var.

Bu konuyu açan arkadaş, biliyorum sen niyetine girmişsin bu çocuğu şeyhlerin, kendine sıddık diyen "müşriklerin" elini eteğini öptüreceksin ama yapma!; bir doktora götürün çocuğun. Bir psikologa ihtiyacı var.

sen bilsen zaten böyle konusmazsın Peygamber Efendimizin(s.a.v.) torununa müşrik diyecek kadar gözün dönmüş ALLAH(C.C.) hidayet versin ne diyim Peygamberimizin(s.a.v.) amcası müşrikti ama Bilal-i Habeşi(r.a.) hazretleri sahabe idi demekki neymiş hidayet ALLAH(C.C.) tanmış. müslümana dinsiz demek insanı iman dairesinden çıkarır o yüzden senin gibi maddi doktorluğu anlayıpta manevi doktorluğu anlamayan münkirlere söylediğimi sana da söylüyorum inanmıyorsan birşeye bari tekfir edipte müslümanı kendin imandan çıkma. ALLAH(C.C.) hidayet versin

Tabi,doktora gitmek onemli,bence de o cocugu iyi bir doktora goturmek gerekiyor,ama ovliyalara,Allah katinda makami olanlara tevessul etmek shirk deyildir,sizin RUHBAN(ARACI) dediginizin asl ismi Tevessul ve Islamda kanitlanmis bi konu.
Tabi ki her"ben ovliyayim"diyene tevessul yapilmaz,gercekden Allah dostlarini iyi tanimak ve onlara tevessul etmek gerekiyor

o zaman tüm tıp fakültelerini kapatalım; ne gerek varki? cümle halk yatırlara türbelere koşsun. bu çagda bu zihniyet.. zavallı ülkem, her geçen gün karanlığa bir adım daha yaklaşıyorsun..

Böyle zırvalık mı olur ya?

Birisi neredeyse otistik bir çocuk tarifi veriyor, bir diğeri onu şeyhlerin, tarikatların şifasını bulmaya gönderiyor.

25 yıldır bu işlerin içindeyim. Okunmaya üflenmeye götürülen yüzlerce çocuk gördüm... içlerinde iyileşen, şifa bulan bir tanesini bile görmedim. Olan kaptırdıkları sakal parasına oldu hep.

Din iman başka bir şey, şifa aramak başka bir şey. İnsanların yıllarca eğitim alıp dirsek çürüttükleri işleri bir iki okuyup üfleyerek halletmek mümkünse niye uğraşıyor bu insanlar?

Aha şuraya yazıyorum... bu semerkant şeysinin babasının hayrına 5 kuruş para almadan bu çocuğa bir nebze faydası olursa ben de diplomalarımı yırtıp atacağım.

Gidin, adam gibi bir rehberlik araştırma merkezine, doktora, psikologa... Çocuğu düşünüyorsanız eğer...

Seni ve senin gibileri kaale almamayı çok önce öğrendim. Sizin gibiler bir din uydurmuş gidiyor. Islah olmazsınız siz. Münkir de sensin, münafık da sensin.

Kendisine her seyyid diyenin peşinden hıyar tutmuş tuz gibi koşturun da dini diyanetten çıkın, sizi gidi fasıklar sizi.

Manevi doktorlukmuş. Kanser hastası olup oraya gidip, bütün malına mülkünü veren akrabam var benim adam dört ay sonra öldü. Çoluğuna çocuğuna kalması gereken evini, arabasını iç ettiniz. Bilmediğimiz iş mi bunlar, çocuk mu kandırıyorsunuz. Ümitsiz insanların varını yoğunu sömürmekten başka bir şey değilsiniz.

Kimse kimseyi zorla bi yere goturmuyor,inanmiyorsaniz gitmezsiniz,hakaret etmeye gerek yok..... ama sizi anliyorum malesef her sahede dolandiricilar var....tevessul mal,mülk gerektiren bi sey deyil zaten,bu konunu iyi arastirin

Sayin Yesim, Yegen'niniz ne zamandan beri bahsettiginiz davranislari sergiliyor? Okuyup ve yazabiliyormu? kendi basina yemek yiyebiliyormu veya gunluk ihtiyaclarini karsiliyabiliyormu? arkadaslari varmi?

Üst Alt