Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

14 aylık kızımın 'algı yetersizliği' var. Onun için ne yapabilirim?

ömrüm

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
14 aylık kızımın algılarını guclendırmek ıcın neler yapabılırım.yardımcı olursanız cok sevınırım.lutfen bu sorunu yasamıs ve yasamakta olan arkadaslar bana yardım edın.sızın tecrubelerınıze ıhtıyacım var.kızımı cagırdıgımda bana bakmasını ıstıyorum.cok uzgunum.

tesekkurler

siz daha çocuğunuzun hastalığını bile bilmiyorsunuz bu nasıl bir cahilliktir özür dilerim ama okuyunca inanamadım. sizi kızınız otistik bir çocuk.ve en belirgin özelliğini yaşıyorsunuz algı problemi.
kızını bir an önce bir doktora götürüp sizi yönlendirmesini isteyin.

bılıp bılmeden hemen cahıllıkle nasıl suclarsınız.benım kızım 14 aylık ve ben 8 aylıkken sorunlar yasamaya basladım.gıtmedıgım yer kalmadı.hem epılepsı hemde mental retardasyon var.aynı zamanda suan hem fızık tedavıye hem cocuk egıtmenıne goturuyorum.ben sadece buradakı arkadaslardan yasanmıslıklarını ogrenıp onumu gormek ıstedım.onların tecrubelerınden yararlanıp her yolu denemek her umudu denemek ıstıyorum.basına gelmeyen anlamaz.

insallah hersey sizin ugrasmalariniz gayretli tutumunuz sonunda iyiye gider omrum

burda sirdasida suclamamak lazim basliga bakarsak 14 yas e 14 yasina kadar hastaliginin ismi tedavisi oturmali dimi
burda metepenin uyarilarina benzer bende yazayim;baslik icerik dikkatli okunmadan degistiriliyor:confused:gibi bari yazanin basligi dursaydi degistirilmeseydi

Allah sızden razı olsun.sırdas hanımefendı sadece baslıga bakarak yorum yapıyor.ıcerıgı okusaydı 14 aylık oldugunu gorurdu.14 yas yazması benım sucum degıl sonucta.benım zaten yuregım yaralı.

sayın sırdaş hanımefendi bilip bilmeden konuşup insanları yargılamanız beni sinir etti. ömrüm rumuzlu hanım çocuğunun 14 aylık olduğunu söylüyor cahillik sizde aranmalı bence.İnsanlar kendi çektiklerini bilir ancak yardımcı olamayacaksanız yazma zahmetinde bulunmayın.moral bozup yargılamayın.resimdeki gülen yüzünüz kalbinizde donuk kalmış.canımı sıkmayın ve cevap vermeyin bilmiyorsanız.zaten 'ömrüm' rumuzlu hanımın çektikleri kendine yetiyor.doktormusunuz siz teşhis koyup otistik diyorsunuz.algı sorunu sizde var gibi görünüyor.okuduğunuzu anlamadan yorum yapıp zaten morale ihtiyacı olan insanları daha da zor duruma düşürmeyin.. sevgili 'ömrüm' çocuğunuzun en kısa zamanda çoook iyi olacağını düşünüyorum.çünkü siz çok iyi ve dikkatli bir annesiniz..

Bazi saglikli cocuklarda hemen isim söylenince bakmiyorlar kiziniz henüz cok kücük eminim yasi ilerledikce daha iyi olacaktir.Otisitik coocuklarda isim söylenince bakmiyorlar bu dogru ama bildigim kadariyla genelde 3 yasindan önce coocuklara otostik teshisi koymak cok zor eger 3 yasindan sonrada devam ederse otizm denilebilir.

ömrüm hanım siz ilk mesajınızda kızınızın rahatsızlığıyla ilgili hiçbişi paylaşmıyor direk kızımda algı yetersizliği mevcut olduğunu ve burdaki insanlardan tecrübelerini paylaşmasını bekliyorsunuz.
benim hatam kızının yaşını sadece başlığa bakıp yorum yazmamdan kaynaklanıyor buda bu başlığı hazırlayan kişinin hatası olarak görüyorum. onun için özür diliyorum.fakat yinede şunu belirtmek isterimki siz size düşen neyse onu yapmalı ve doktorların bu konuda sizi yönlendirmelerini sağlamalısınız.

dilekk hanım sizde sanırım sadece bana cevap vermek için üye olmuşsunuz.öncelikle lütfen saygısızlık etmeyin haddinizi bilin.

sırdaş hanım neden sadece size cevap vermek isteyeyim. böyle bir sitede cevap vermek isteyeceğim daha mühim konular var. kendinizi bu kadar önemsemenize anlam veremedim. her ne sıkıntınız varsa allah yardımcınız olsun ama insanların ümidini kırmanıza bilip bilmeden yorum yapmanıza tahammül edemedim. ömrüm hanım bir anne ve en küçük ışıkta mutlu olan en küçük cümlede ömrü tükenen bir anne.ben de bir anne olarak onun durumuna dayamadım.yorumunuz çok kırıcı ve ümitsizliğe düşürücü ben sadece size cevap vermek için üye olmadım ama bir şekilde bu yorumunuza şahit oldum ve yine olsam sadece yorumunuz için üye olurdum.lütfen kurduğunuz cümlelere dikkat edin nereye gittiğini düşünüp öyle yorum yapın. hiç bir işe yaramayan şeyler yazarak bu kalitedeki bir siteyi meşgul etmeyin.

ben doktorların soyledıklerını zaten yapıyorum.buradakı bınlerce ınsanın yaptıgı gıbı doktora gıdıp ayrıca yasanmıslıkları tecrubelerı ıyı gelen ne varsa onları da ogrenıp bır umutla onlarıda denemektı amacım.buraya uye olmamın nedenıde zaten ınsanların bırbırlerıyle yardım ıcınde olmalarıydı.bende kızım ıcın bır sey ogrenırım belkı dedım.sorunum algılarını guclendırmek oldugu ıcın sorunumu yazdım.ayrıca sız bana dogru duzgun okumadan yardımcı olcaksanız bılgılerde eksıklık oldugunu dusunuyosanız bısey sormadan cahıllıkle hemen suclarken saygısız olmuyosunuzda dılekk hanım a nıye saygısız dıyosunuz.neyse benım tek derdım kızım tek dusuncem o.ben bunlarla ugrasamam.Allah yolunuzu acık etsın

Sırdaşın yorumuna ben de kızmıştım hatta 14 aylık bir çocukdan bahsediliyor anlatamazki derdini demiştim.. Amaaaa hatalı olduğumu şimdi sırdaşın başlıkdaki hatadan bahseden yorumunu okuyunca anladım.. Ben başlığı yanlış atmışım çocuğun yaşı konusunda.. Bu yüzden Sırdaşa fazla yüklemeyin bence haklı bir yerde..

Ben de diyorum niye böyle bir sert çıkış yaptı Sırdaş meğersem başlıkta varmış sorun..Defalarca baktım konuya hatamı fark edemedim.. Biraz geç oldu ama sebep olduğum tatsızlıktan dolayı özür diliyorum.. Aman kızlar barışın hadi..:) Benim hatam yüzünden kötü olmayın..

teşekkür ederim havva hanım.ben 14 yaşı görünce ve ömür hanımın kızının rahatsızlığıyla ilgili hiçbir detay vermeden yardım istemesi beni inanılmaz şaşırttı ve çok kızdırdı.nasıl olursa 14 yaşına gelmiş bir evladın rahatsızlığı farkedilmez ve bu konuda doktora götürülmez diye düşündüm.çünkü ömür hanım kızını doktora götürdüğünden ve hastalığını adından bahsetmiyor.ben uzun zamandır bu sitedeyim herkezde az çok beni bilir.benim şu hayatta en hassas olduğum konu çocuklardır onlara yapılan herhangi bir yalnışa asla tahammülüm yok.burdaki başlık hatası yüzünden ve benimde dikkatsizliğimden dilekk hanımın demediği kalmadı ki,ömür hanımdan özür dilememe rağmen.kişi karşındakini tanımadan karekteri hakkında yorum yapamaz hele saygısızlık asla. yapanlarda haddını bilsin.ömür hanıma ben çok geçmiş olsun diyorum.

Yanlış anlaşılma var ortada bu yüzden birbirinize yönelik sarfettiğiniz sözler geçerliliğini yitirmiştir..:) Kızacaksanız bana kızın.. Benim dikkatsizliğim yüzünden böyle oldu.. Konu içeriğini doğru okudum, ama işte başlığı yanlış atmışım..:eek:

Yanlış anlama ve anlaşılma meselesini ortaya çıkardığımıza göre sesimizi çıkarmayalım artık..:) Konunun özüne dönelim..

Çok geçmiş olsun Ömür hanım Allah acil şifalar versin bebeğinize.. İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur.. Özelliklede sizden özür diliyorum. Anneliğinize laf getirdiğim için incinmenize sebep olduğum için..

rıca ederım havva hanım ozur dılemenıze gerek yok.hepımız ınsanız hata bızlere mahsus.benım sıze bır kırgınlıgım yoktu.ıyı dıleklerınız ıcın cok tesekkur ederım.benım tek amacım yavruma bıraz daha faydalı olabılmek.sevgıler...

Üst Alt