Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

15 mm olan böbrek taşını düşürebilir miyim?

Konular
152
Reaksiyonlar
1
arkadşlar deneyimi olan arkdaşlarım paylaşımlarınızı bekliyorum?
15 mm olan bir taş mevcut sol böbrekte. artı şişme yapıyo,yanısıra dayanılmaz ağrılarım oluyo bu taş düşer mi doğal yolla arkdaşlar?:( yoksa ameliyat olacam.
ama ameliyat olmaktan hala hastane yüzü görmekten bıktım yaa..:(

kardeş o düşmez. ama kırdırabilirsin. amaliyat olmadan böbrek taşı kırılır. bu kırılan taşlar doğal yollarla düşürülür.

15 mm mi ? güldürmeyin gözünüzü seveyim. ben kendimi bildim bileli babamın (babam engelli değildir) böbrekleri hep taş üretir 5 yılda 10 yılda bir / 15 mm taş onun için oyun gibidir. 2 yıl önce 1,5 cm yanlış okumadınız 1,5 santimetre çapındaki taşı düşürdü ameliyat edeyim diyen doktorun bile ağzı acık kaldı.. once doğal yollara başvurun sonrası tıbbı yardımdır zaten..

Kardeş geçmiş olsun sana da..

öncelikle çok geçmiş olsun ve inş. bir daha yaşamazsınız.benimde sağ böbreğimde 1cm çapında yani 10mm taş vardı.sonra kanala düştü.doktorlar ameliyat edelim kanalı genişletmiş dedi ama ben olmadım.aradan 1,5 ay geçti yine ultrasona girdim kanal şişliği geçmiş böbrek iyi durumda taşta mesane ağzında her an düşebilir mesaneye ama benim korkum mesaneye düşünce mesaneyi tıkaması ondan çok korkuyorum.doktorlar ameliyat dedi yine ama ben taşı buraya kadar getirdim.inanın 1mm bile yok mesaneye düşmesine.sizce mesaneye düşerse hemen atarmıyım esas sıkıntı mesaneye düşürmek mi taşı yoksa ordan atmak mı.kimisi pıt diye düşer diyor önemli olan mesaneye düşmesi diyor ama kimiside tıkaar diyor bu arada 1cm olmasına rağmen kanalı tıkamamıştı.siz bu boyutta düşürdüğünüz için söylediklerniz benim için çok önemli.

Üst Alt