Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2 parmağım ampute edildi ama sorunlar yaşıyorum..?

Fatma adoz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mrh ben burda yeniyim. Yanlış yerden yazıyor olabilirim lütfen kusura bakmayın ama benimbir sorum olacak. Yaklaşık 2 buçuk ayonce sağ el işaret parmağı ve orta parmagim ampute oldu fAkat ameliyattan sonra elimde önce sivilceye benzer bişey çıktı daha sonra o patladı ve iltihap akmaya başladı 10 gün kadar bekledik iyileşmedi sonra doktor orayı küçük bir operasyonla alıp dikti. Fakat bakıyorum bu seferde başka bir yerde yara çıkıyor. Daha önce böyle sorunlar yasayanlar varsa bana yardımcı olurmusunuz gerçekten çok sıkıntılar yaşıyorum.

Fatma adoz

enfeksiyon, yada hastane mikrobu olabilirmi.antibiyotik tdavisi yapmadimi doktorunuz.

burayi saglik bolumune tasirlar.

@Fatma adoz

Kesilen parmaklarınızın olduğu yerde muhtemelen enfeksiyon var, ve bunu dışarıya atması için yara yapıyor ve başka başka yerlerden patlatıyordur.
Akıntı olan yerden kültür aldırıp enfeksiyon olup olmadığına, aç karnınıza gidip tam kan verin ve crp, sedim' lerinize baktırın. ( kanda çıkmayabilirde ) benim genelde enfeksiyonum var fakat kanda bir türlü çıkmıyor. Ateşlenmeniz, iştahınız, günlük hareketlerinizde yavaşlama ( halsizlik, uyuklama ), yara olan ve şişip akan yerde ısı artışı ve zonklama sancı var mı...?

kan tahlilinde genellikle seker hastaligi bakilir. sekeri olanin yarasi kapanmadigini okumustum. iltihap idrar tahlilinden cikiyor diye biliyorum.
bunlari yapmadiysa doktorunuzu hastanenizi degistirerek acilinden caresini bakmalisiniz ki daha kotu seyler olmasin.

Üst Alt