Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

20 yaşında dizlerde kireçlenme oluşması mümkün mü?

turkuaz.

Yasaklı Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
20 yaşındayım dizlerde kireçlenme varmış sizce bu yaşta normalmi ve ağrılar yapmayada başlamış durumda çözümü nedir doktora gittim hareketleri yap dedi hergün yapıyorum ama ilerleme kaydedemiyorum

Glukozamin kondroitin oksit li bu tablerleri alıp kullan ama sabırla kullan 1 veya 2 ay sonra görürsün faydasınıı

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hyaluronik asit olandan al kıkırdağın ana maddesi oluyor bu asit googleye yaz glukozamin hyaluronik asit kontrotinli diye çıkar karşına

Merhaba tecrubeme gore konusuyorum daha erken yasta bile gorulebilir, oturup kalkarken dayanilmaz agrilar cekebilirsiniz.evet agri uzun sure devam eder.

Ancak hekimizin dedigini yapmali baska sekilde otlar, bitkiler yada hekiminizin yazmadigi bir ilaci kullanmamanizi oneririm.

polynom

Hekimler abone hasta ister devamlı hiç bir Dr hastayı iyileştirip yollamamıştır koca karı ilaçları daha çok derman veriyor şu anda

okatur

Hekimlerin kalitesini ima ettiyseniz gercekten kalitesiz hekimler bol sayida var. Saglik bakanligi niye bi calisma yapmiyor anlamis degilim

Hekimlerin devamli hasta beklentisi icinde oldugunu soylemek istedi iseniz bu oldukca dusuk bir ihtimaldir.

Hekimlerin gereksiz ilac yazdiklarini bu nedenle de hastayi iyilestirmek yerine daha da hasta ettiklerini demek istedi iseniz evet bazi hekimler malesef biraz yada cogunlukla sistemsel nedenlerle bastan savma is yapmaktadirlar.
Bu konuda hastalarin da bilincli davranmasi gerekli hastalik hastasi profilindeki hastalarin ya hastaneye gitmemesi ve gereksiz yere poliklinikleri mesgul etmemesu gerekli yada bilinclenmeleri saglanmalidir

Eger soylemek istediginiz sey bahsettiginiz turden materyallerin bazi durumlarda hekimler tarafindan recete edilmis ilaclardan daha faydali oldugu ise, bu cok sinirli bazi materialler icin gecerli dir ancak bu yolu mesken tutmus nice sahtekar insanlar da vardir ve piyasada o dediginiz materyaller icersinde sahte ve zararli bir suru urun mevcut.

Oz olarak guvenilir ve kanunlarca hak olan ve ayni zamandada onerilen yolu gosterdim ama elbette her dogruyu herkes bilmedigi gibi hekimler de yanlis yapabilir veya cok pratik bir tedavi metodunu her hekim bilemeyebilir.
Kendinize gore ayarlayinz
..

polynom

Mesela kendimden örnek vereyim, el bileğimde kireçlenme oldu ve doktora gittim, röntgene bakıp sadece ağrı kesici yazdı ameliyat edemem dedi acaba neden glukozamin kondroitin sülfat ve hyaluronik asit li gıda takviyesini önermedi çünkü o gıda takviyesi olduğu için Dr ye faydası olmaması nedeniyle sadece 2 tane ağrı kesici yazdı. + ağrı kesicilerin vücuda faydadan çok zararı var ama bunu hiç bir doktor söylemez, şu andaki tıp bilimi sadece ticari bir meta haline getirilmiş tir

Dün yine baş parmağımın kökündeki ağrı için gittim aynı müdahale yapıldı hemen röntgen baktı kırık çıkık kireçlenme yok yazdı 3 tane ağrı kesici yolladı, yani neden ağırıyor veya ne yapmam gerekli hiç bir şey demeden hadi naş naş misali, işte bizim tıp sadece ticari bir meta başkada bir şey değil...

Merhaba, öncelikle genç kardeşime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tavsiyem hekime sormadan hiç bir ilaç kullanmamandır.
Ülkemizde malesef doktorlar işgüzar evet bunu kabul etmemiz lazım. ama doktor olmadan da ilaç önerisi yapmamamız lazım vitamin değil ki bu belki arkadaşımızın alerjik bir durumu var bunu bilemeyiz okatur sadece tecrübelerinize dayanarak ve google veya kulaktan dolma bilgilerle önerdiğiniz ilaç bu arkadaşımıza zarar verebilir. Doktorunuza güvenmiyorsanız hekim araştırması yapın en iyisine gidin ama kafanıza göre ilaç kullanmayın size iyi geldi diye bir başkasına'da iyi gelecek değil

kardeşim bir insanın her gün kalsiyum magnezyum potasyum ve d vitaminini yeterli şekilde alması mecburidir, ama doktorların % 90 ı hiç bir hastasına sende şu vitamin ve protein eksik diye söylemez söyleyemez, çünkü hastanın iyileşeceğini bilir ve kazanamaz çünkü ilaç satması gerekli + saf karbonat hastalıkların % 95 inin çaresi, ama bunu hiç kimse bilmez bilemez çünkü araştırma olgusu yok kimsede hasta oldumu hemen hastaneye grip oldun mu bol bol su iç ve d vitaminini tamamla kış boyunca gribe yakalanmazsın milletimiz cahil okumaktan bi haber bende okumuyordum kız kardeşim sayesinde okumaya başladım millet korkuya alıştırılmış kimse söz söyleyemiyor, neyse

Doktorlar sadece ilaç yazıyor. Başka birşey önermiyorlar. Diz kireçlenmelerinde kasların güçlendirici egzersizler, dizi bükecek hareketlerden kaçınmak, kilo vermek, fizik tedavi görmek biraz rahatlatabilir. Geçmiş olsun.

zeynep71

Benimde ayak bileğimde kireçlenme var, fizik tedaviye git dedi.
İlaçta istedim zorla apranax plus 550/30 kodein yazdı.

marangozz

Midenin ne hale geleceğini söyledimi doktor, biliyor ki midesi içinde gelecek bu ilacı kullandıktan sonra o yüzden söylemezler...

Yok onun içinde protenex verdi 40 mg
Tmm ne fark eder kardeşim ne ayağındaki kireçlenme geçecek nede midendeki sorun her şey birbirine bağlantılı her halukarda sağlığımızı hiç ediyorlar soner Yalçın ın son kitabını okuyorum şimdi basbayağı rockfellere para kazandırıyoruz

hastaneye gidip gelmekten bıktık bunlar yüzünden egzersizleri yapıyorum ama sıkıntı veriyor bugünde motosiketle kaza yaptım heryerim ağrıyor çakıldım resmen

Üst Alt