Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2000 sigorta girişi ve %47 vergi indirimi ile emeklilik şartlarım nedir?

tayfun7

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba Temmuz ayında vergi indirimi için vergi dairesine başvurdum. İlk raporum %38 olarak geldi bu oran gelir gelmez itirazımı yaptım.
2. rapor %58 oran toplamona rağmen Balthazard hesabı ile %47 SÜRESİZ olarak geldi. Akabinde tekrar vergi dairesine başvurdum çünkü ilk başvurumdan dolayı
hak kazanamadığıma dair tebligat şirketime ulaşmıştı. E devlet üzerinden engelli kimlik kartıma başvurdum ertesi gün beni arayıp kartımı teslim ettiler.

STAJ İLE 4A TESCİL BAŞLANGIÇ : 14.09.1998

FİİLİ İLK PİRİMİN YATTIĞI HİZMETE BAŞLAMA TARİHİNİM : 20.04.2000

SİGORTALILIK SÜREM : 24 yıl, 2 ay, 11 gün

PRİM ÖDEME GÜN SAYIM : 4747 GÜN

Sizce rapor oran Ankara'dan raporum oranı düşerek gelir mi bazı kişilerde bu şekilde düşen oranlar olmuş ? ( Balthazard zaten düşürdü daha düşer mi ? )

Sgk ya başvurunca sgk nın beni tekrar heyete sokması ihtimali var mı ?

Süresiz rapor olmasına rağmen bazı kişileri ara ara kontrol heyetine sokuyormuş, benim benim raporda engel grubum SÜREĞEN (KRONİK) olarak görünüyor sizce çağırılır mıyım ?

Şuan başvuru Ankara engelliler müdürlüğünde sgk aşamasına geçmedim bundan sonraki süreçler nasıl ilerleyecek bilgisi olan yazabilir mi ?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden TEŞEKKÜR EDERİM.

Üst Alt