Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2004 sigorta girişi ve %45 raporla ne zaman emekli olabilirim?

dustypages

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
13
bende sakıncası yoksa kendi emekliliğimle ilgili bişey soracaktım
4338 günüm var.
hizmete başlama tarihim 2004.
2016 dan beri de milli eğitimde memur olarak çalışıyorum. 4c liyim.
vergi indirimimi 2016 yılında atanınca almıştım.
yüzde %45 sürekli engelli raporum var.

hitap'ta 2031 yılı olarak çıkıyor erken emeklilik tarihi ama hizmet birleştirme yapmadım

ne zaman emekli olurum acaba.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

@dustypages,

Günü geldiğinde SGK Hastalık Listesi'ne göre alacağınız rapordaki tanının düzeyine göre emeklilik kriterleri belirlenecek. Hafif tanısı alırsanız (ssk+memurluk toplamda) 4680 primle emekli olabiliyor olacaksınız.
Var olan vergi indiriminin de raporun da emekliliğinize bir katkısı olmayacak. Günü geldiğinde yeni rapor alacaksınız ve raporunuz SGK Hastalık Listesi'ne göre yeterli düzeyde tanı içerecek...

bagkur.PNG

yanıtınız için teşekkürler.ama hitapta engelli erken emekliliğim için tarih 2031.ama e devlette 4400 günüm var ve sigorta başlangıç tarihim 2004 ve engelli raporum %45.son 8 yıldır kamuda çalışıyorum.anladığıma göre emekli sandığından emekli olmak için hitap koşullarını sağlamak gerekiyor.sizin verdiğiniz tablo sgk dan emekli olmak için galiba. doğru mu anladım.çünkü hitap a göre emekli olmama daha 7 yıl var.sizin verdiğiniz tabloya göre 1 yıl sonra emekli olabiliyorum

@OturanBoğa,

@dustypages,

5510 sayılı yasa ssklıyı da bağkurluyu da emekli sandığını da birleştirdi. Herkes (4a-b-c) 5510 28. maddeye göre emekli oluyor artık.
Hitap muhtemelen sigorta başlangıcınızı memur olduğunuz 2016 tarihi olarak alıyor. Ama bu doğru değil. 2004 sigorta başlangıcınzdır ve süre de o tarih itibarı ile başlar...

beni neden yanlış yönlendiriyorlar o zaman.kusura bakmayın çok sinirim bozuldu.insanların hayatıyla oynamak resmen norm oldu bu ülkede.kusura bakmayın hocam.

Son düzenleme:
Üst Alt