Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2006 sigorta girişi ve 4239 gün pirimim var. Emeklilik şartlarım nedir?

blactower

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

İşe Giriş Tarihi 13.09.2004 \ Uzun Vade Başlangıç Tarihi 12/10/2006 şuan 4239 gün pirimim var raporum %67 şartlar tam olarak nedir ? Ayrıca 2014 çalıştığım firma e-devlet üzerinden sorguladığımda (Ş)4a(yani süpheli) gözüküyor. Bu gün pirimimi etkiler mi? Son olarak şuan çalışmaktayım acaba başvuruyu hangi tarihte yapmam daha uygun olur.

@blactower, Vergi indirimi durumunuzu yazmamışsınız, yoksa eğer başvurup bu belgeyi almanız gerekiyor.

Vergi indirimi sonucunuz;

%40-59 arası onaylanır ise 20 Yıl - 4400 Gün gerekiyor emekli olabilmeniz için. Emeklilik tarihiniz 12.10.2026.

%60-79 arası onaylanır ise 18 Yıl - 4000 Gün gerekiyor emekli olabilmeniz için.
Emeklilik tarihiniz 12.10.2024.

SGK Ş Kodu Şüpheli İşyeri demektir. Ş Kodu ile yatırılan primlerin hesap edilip edilmeyeceğini SGK ile görüşmelisiniz.

@BnymnYldz,

Şuan mevcut çalıştığım firmada 2022 yılında vergi indirimi için başvurmuştum ve yararlanıyorum. Merak ettiğim konu rapor üzerinde yazan sürekli %67 oranı var fakat vergi indiriminde mi yazması gerekiyor.

@samedo99,

Çok özür dileyerek ben mi yanlış anlattım acaba şirketim ''engellilik indiriminden yararlanmak istiyorum'' diye bir yazı göndermişti bundan bahsetmiyorsak vergi indirim belgesini nerden alıyoruz.

@blactower Siz şu an çalıştığıniz işyerinden çalıştığınıza dair evrak alıp vergi dairesine veya defterdarlığa başvuru yapacaksınız raporunuz ile birlikte bu kadar

@blactower,

Siz raporunuzla defterdarlığa gidip vergi indirim hakkı için başvurdunuz mu? Bunu şahsen yapmadıysanızi, şu anda işyeriniz sizin bordronuzda vergi indirimini gösterse dahi, resmi olarak vergi indirim hakkı kazanmış değilsiniz.

Eğer geçmişte bir zaman bu işlemi yapmışsanız ve vergi indirim hakkınız süre kısıtlaması olmadan onaylı ise, o zaman diğer şartlar tamam olduğunda erken Yaşlılık emekliliği için sigorta müdürlüğüne başvurabilirsiniz

2008_oncesi.PNG

Üst Alt