Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2008 sonrası SGK girişi olanlara emeklilik hayal olmuş!?

Konular
16
Reaksiyonlar
85
Boş yere emeklilik hayali kurmaya gerek yok. Engelli raporu almanın da bir faydası olmaz. Özellikle psikiyatri rahatsızlığı olan arkadaşlar boş yere engelli raporu alıpta kendinizi etiketlemeyin. 65 yaşına kadar emeklilik yok. 😄

@Boşasaymayirmibirharf,
BEN DEĞİLİM AMA OLANLAR ADINA ÜZÜLÜYORUM.
(Bİ ZAMAN SONRA ELLE TUTULUP GÖZLE GÖRÜLEMEYEN RAHATSIZLIK/HASTALIK/ENGELLİLİK
HALLERİNİN (EMEKLİLİK, MAAŞ VS. AÇISINDAN) TAMAMIYLA ORTADAN KALKMASI DA KAÇINILMAZ OLABİLİR/OLACAKTIR NE YAZIKKİ)

STATÜ AYNI AMA NEDEN SONUÇ FARKLI Kİ.

Son düzenleme:
2008 de dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çıkarılan yasa ile çalışanların bir çok hakkı gaspedildi, doğrudur.

Çalışan engelliler, engelli raporu alabiliyor fakat bu yasa ile emeklilik kontrolü, onayı SGK ya veriliyor.

SGK'ya göre de SGK Hastalık Listesi nde tanımlı bir hastalığınız var ise sizi engelli kabul edip emeklilik işlemlerinizi onaylıyor. SGK Hastalık Listesinde tanımlı hastalığı olan herkes şartları karşıladığı sürece emekli olabiliyor.

Özetle, Recep Tayyip Erdoğan hükümeti çıkardığı yasa ile çalışırken engelli olanları, iş emekliliğe geldi mi engelli olarak görmüyor.

Saçma sapan işler engelli raporu vermeye gelince doktorlar nazlanıyor, korkuyor. Yasaları bilseler herkese engelli raporu verirler. 😄

Okb den emeklilik hayal oldu. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız.

Yeni konu açmayım buradan cevaplarsanız sevinirim.

benim ilk sigortalı olmam 2006 yılında. 170 gün kadar sigortalıydım özel sektör.
daha sonra 2013 de memuriyet başlangıcı oldu. benim şimdi engelli emekliliği nasıl olcak ?
atipik psikoz %40 süresiz kısmı bağımlı raporum var

Üst Alt