Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2009 sigorta girişliyim. %66 raporum var. Emeklilik başvurusunda bulundum, hastaneye sevk ettiler..?

Nurullah4772

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
6
22/03/2009 sigorta girişim var raporum vergi indirimim yüzde 66 süresizdir emeklilik için başvuruda bulundum madde 28/5 üzerinden maluliyet tespiti için marsinden Gaziantep sağlık kurula gönderildi 4 aydır sonuçlanmadı ne zaman sonuçlanacak.

4 ay uzun bir süre.
Sizin raporunuz kabul edildi başvuruda ve raporun emeklişlşiği sağlayacak düzeyde olup olmadığına dair sgk sağlık kurulu değerlendirme mi yapıyor, yoksa sizi yeniden rapor almanız için hastaneye işi sevk ettiler?
Elinizdeki raporun tarihi nedir?
O rapordaki tanı SGK Hastalık Listesi'ne göre Hafif-Orta-Ağır tanılarından hangisine denk geliyor? Çünkü tanının düzeyine göre emeklilik şarları belirlenir

Rapor tarihi 21/02/2021 doğuştan
SISTEMLERENGELE DAIR KLINIK BULGULAR, RADYOLOJIK TETKIKLER, LABORATUVAR BILGILERI VE TESHISENGEL
ORANI %
KARDIYOLOJIBELOC 50 1X1 KULLANIYOR EKG:SR EKO:EF%60, 2 AY,HIPERTROFIK NON
OBSTRIKTIF KMP, IVS 2.1 CM2, GRADYENT YOK KALP KAPAK HASTALIGI KLAS 2
%30 HiPERTROFiK NON OBSTRiKTiF KMP EVRE 1 %50
65
GÖZ HASTALIKLARIHastanin yapilan muayenesinde: Görme keskinligi sag göztam sol göz: 0,4 (+4,50 -2,50 170*) Biyomikroskopi: Sag göz: ön segment ve lens dogal Sol göz: ön segment ve lens dogal Fundus: Sag göz optik disk ve maküla dogal Sol göz optik disk ve maküla dogal olarak tespit edilmistir4

SAGLIK KURULU RAPORUNUN SONUCU
Teshis / Teshisler
Kisinin Engel Orani %-Rakamla-
Raporun Gecerlilik Süresi %
-Rakamla-Bagimlilik Degerlendirmesi
Calistinilamayacagi Islerin Niteligi
KARDIYOLOJI : 135.8 - AORTIK KAPAK DIGER BOZUKLUKLARI, 142.2 - HIPERTROFIK DIGER KARDIYOMIYOPATILER
GÖZ HASTALIKLARI : H53.0 - ANOPSISIZ AMBLIYOPI, H52.6 - REFRAKSIYONUN DIGER
BOZUKLUKLARI
66
-Yaziyla-
Altmis Alti
Süresiz
-Yaziyla-
Süresiz
1. Bajimsiz
2. Kismi Bajimli
3. Tam Bagimli|
AGIR FIZIKSEL AKTIVITE VE EFOR GEREKTIREN ISLERDE ÇALISAMAZ

01/06/1982 doğumluyum doğuştan hastalığım raporum vergi inidirimim yüzde 66 SÜRESİZDİR rapor tarihi 15/02/2021 dir engelli emeklilik için mardin sgk ya gittim araştırma hastanesine sevk ettiler DURUM BİLDİRİR raporu heyete girdim 03/04/2024 tarihinde mardinde başvurdum gaziantep SAĞLIK KURULU SEVK ETTİLER DAHA SONUÇLANMADI ne zaman sonuçlanır maluliyet tespiti çalışma gücü kaybı gaziantep e gönderdiler ne zaman sonuçlanır.

@OturanBoğa, size gönderdim bakarmısınız

Moderatör tarafında düzenlendi:
2021 tarihli raporla başvurdunuz ve yenisini mi istediler. Yoksa başvurdunuz yenisini istediler sevk ettiler ve gidip yenisini aldınız yolladınız hala dönüş yapmadılar mı ?

Maluliyet red kararı geldi şimdi ne yapmam lazım

@serotonin, hasrete durum bildirir raporu istediler ama maluliyet red geldi ben engelli emeklilik için başvurdum ama maluliyet reddi geldi 22/03/2009 girişliyim

@OturanBoğa, engelli emeklilik kalktınız ki bunlar bana maluliyet reddi verilmiş

Son düzenleme:
@Nurullah4772,

Bağkur böyle yapıyor. Şimdi malulen emeklilik olarak değerlendirilen başvurunuzun 28. maddeye göre erken Yaşlılık emekliliği bağlamında işleme konması için dilekçe verin.

Engeli doğuştan olanlar ile sonradan olanlar arasında emeklilikte fark var . Ondan dolayı olabilir mi acaba ?

22/03/2009 girişim var primim 4207 gündür raporum vergi indirimimde yüzde 66 SÜRESİZ dir Mardin sgk il müdürlüğü beni hastaneye sevk etti durum bildirir raporu da çıkardım engelli emeklilik için başvurdum tahsis talep numara verdiler sonra maluliyet red geldi ne yapmam lazım

Ne kadar hızlı red gelmiş . Açıklaması yok mu reddin . Hangi sebepten olduğuna dair

Çalışma gücü kaybı yok demişler hastalığım hipertrofık karfiyomepatı gir

@Nurullah4772 Senin vergi indirimin bir işe yaramaz ki sigorta girişin Ekim 2008 den sonra oldugu için.sen malululiyet için mi sevk aldın anlamadım ki

Engelli emeklilik başvurdum sgk maluliyet çalışma gücü kaybına göre yapıldı ve red geldi durum bildirir raporu hastaneye sevk etti sonra maluliyet red geldi

BU ARKADAŞ NEYE GÖRE EMEKLİ OLUCAK ŞİMDİ 2025 SONUNDA BENDE BAŞVURA YAPICAĞIM. SİGORTA GİRİŞİM 2010

22/03/2009 sigorta girişim 4207 gün raporum vergi indirimim yüzde 66 süresizdir emeklilik başvurusu 28/5 üzerinden yaptım maluliyet ten red geldi şimdi engelli raporum şimdi boşmu ne yapacambiri yol göstersin.

bildiğim kadarıyla malulen emeklilik için tek bir hastalıktan en az %60 oran alınması lazım ve bu hastalığın sgk maluliyet cetvelinde tanımlı olması lazım. birden çok rahatsızlığın balthazard ile toplamı artık emeklilik için bir şey ifade etmiyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
@samedo99,

sgk hastalık listesine göre akut myloid lösemi ağır düzeyde çalışma Güç kaybı alajonik kemik iliği nakli agırdüzeyde çalışma gücü kaybı uygun görülmesi inisiyatiflerine mi kaldık birde ne kadar saçma

@Omerdursun10 Anlamadınız galiba maluliyet içinde sevk,engelli emekliliği içinde mecbur sevk olacaksiniz.Tani oranı karsiliyorsa zaten bildirilir

BELOC 50 1X1 KULLANIYOR EKG:SR EKO:EF%60, 2 AY,HIPERTROFIK NON
OBSTRIKTIF KMP, IVS 2.1 CM2, GRADYENT YOK KALP KAPAK HASTALIGI KLAS 2
%30 HiPERTROFiK NON OBSTRiKTiF KMP EVRE 1 %50 Bu hastalıktan emekli olabilir miyim

Rapordaki tanı SGK Hastalık Listesi'ne göre Hafif-Orta-Ağır tanılarından hangisine denk geliyor? Çünkü tanının düzeyine göre emeklilik şarları belirlenir
Tanının düzeyine göre ve 28. maddeye göre emekilik şartları belirlenir.

2008_sonrasi.PNG

01/10/2008 sonrası çalışma gücü kaybına göre emeklilik ediliyor ben itirazı yaptım Ankara yüksek sağlık kurulu bakalım sonuç ne gelecek

• Beğen
@Nurullah4772, 2008 öncesi baltazarda toplanarak 2008 sonrası çalışma gücü kaybı olarak mı emekli ediliyor doğrumu anladım hocam?

01/10/2008 sonrası sigorta girişi olanlar çalışma gücü kaybına göre dilekçe veriliyor benim kardiyoloji yüzde 66 süresiz çalışma gücü kaybı yok denildi red yazısı geldi Ankara yüksek sağlık kurulu itirazettim daha sonuçlanmadı bakalım

• Beğen
Üst Alt