Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 sigorta girişliyim. Vergi indirimi ile emekli olduktan sonra çalışmaya devam edebilir miyim?

kanrevan41

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

Sigorta girişim 2010 o zamanlar diyalize giriyordum çalışıyordum böbrek nakli oldum engel derecem %70 fakat vergi indirimini halen :%90 olarak alıyorum.Şuan toplam günüm 3870 15 yıl sigorta sürecini 2025'de tamamlıyorum.3960'dan emekli olucam diye biliyorum.Fakat bir arkadaşım vergi indirimi ile emekli olsan bile çalışamıycaksın yeni yasa çıktı dedi.Yasayı bulamadım.Çalıştığım firma emekli olsanda çalış diyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben emekliyim ve çalışıyorum. Ancak sgkya sormanızda fayda var. Gidip bir konuşun derim

Ne bilim 2022-2023 mü ne yasa cıkmış bundan sonra vergi indirimi ile emekli olan sigorta girişi 2010 dan sonra olanlar çalışamıycak deniliyor.

Vergi indiriminden emekli olan bir kişi başka bir yerde calisabilirhicbir sıkıntı yok.bende vergi indiriminden emekli oldum halen çalışıyorum

2008 sonrası girişliler vergi indirimi ile emekli olmuyor ve onların ayrı bir prosedürü var diye biliyorum. SGK’ya bir sorun bence.

@kanrevan41,

5510 sayılı yasanın 28. maddesine göre emekli oacaksınız ve bu durumda emekliliğinizi sonlandırmadan çalışmanız mümkün değil:

Selam tekrardan emekli olduktan sonra çalışamıyacağım yani

Vergi indirimi emekli olunca calışmıycağım doğru mu anladım

Sigorta girişi 01/10/2008 olanlar maluliyet tespiti çalışma gücü kaybı oranı üzerinden emeklilik ediliyor ben 4 aydır başvurdum halen sonuç yok

Üst Alt