Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 tarihli süresiz raporumu yenileyebilir miyim?

gokhankarakas

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
2
Merhaba müracaat 08.01.2010 engelli raporum var(süresiz) yeni engelli rapor çıkartmak istiyorum.Sağlık kurula gidip yeni rapor alabiliyor muyum?

@AS3,
e-İmzalı Erişkinler için Engellilik Sağlık Kurulu Raporları
E devlette rapor gözüksün istiyorum
engelli kart
engellilik vergi indirim
bunları başvuru yapacağım rapor da yeni olsun :)

Merhabalar,

2013 yılında aldığım rapor mevcut aynı durumu benimde başıma geldi.
E devlette eski raporlar görünmüyor.
İl sağlığa gittim , dilekçe verdim.
Aradılar 2 gün sonra mevcut raporumu aldığım hastaneye giderek direk randevu alıp işlemleri yapabileceğimi söylediler.
Randevu aldım , Ağustos ayını bekliyorum.
Son aldığın hastaneye gitme durumu da şundan kaynaklı, farklı bir hastaneye gidersen senden o eski raporu alıp, aldığın hastaneye gidip başhekimlikten imza kaşe yapmanı istiyorlar.

Sen yeniden rapor işlemlerini yaptın mı ?
Yoksa eski raporunu mu , sisteme isleyecekler?
Anlamadım valla :)

Bende talep ettim , kabul etmediler. Yeniden rapor almamı istediler. Çok ilginç:)
Rapor tarihin eski yeniden almalısın dediler.

Benimki de süresiz:). 2013 yılında aldım , vergi indirimim de süresiz.
Hatta şöyle söyleyeyim sana, il sağlığa gittim. Onlar aynı hastaneye gitmemi ve yeniden rapor almamı istediler.
Raporunun tarihi eski yeniden alman gerekiyor dediler.
E devlet sisteminde eski raporlar görünmüyor ve yeni raporlar barkodlu o sebepten yeniden alman gerekiyor dediler.

E devletden ne diye yazıp aratıyoruz.bende e devletde görünmüyor diye hastaneye söylemiştim.işlem yaptılar sisteme girildi denmişti.ama bulamıyorummu girilmemiş olmamışmı anlamadım.sağlık raporu diye aratıyorum.yok.kayıt bulunamadı diyor.ve ben bunu yapalıda çok oldu.ben görünüyodur herhalde diyede hiç bakmamıştım.yaptılar herhalde diye düşünüyordum.

benimde raporum 2014 süresiz e devlette görünmesi şart değil.tc numaralı her yerde kullanabiliyorum.mecbur olmadıkça her yeni alınan raporlarda oranlar düşürülüyor

Yazıyorumda çıkmıyor.işledik dediler işlenmemiş demekki.yenisi içinde o riski alamam valla.süresizde olsa düşürüyolarmış.

Ben Haseki.den almıştım süresiz sakatlık raporumu,sistemde gözükmesi için hastaneye gidip müracaatta bulundum kabul etmediler ben inat ettim 10 aydır Cimer ile kavga edip duruyorum. Bakalım nasıl sonućlanacak, ya savcılığa şikayet edecekler beni ya da ben onları mat edecem? Selametle

Eski raporunuzu imkanı yok sisteme eklemiyorlar , boşuna uğraşıp beklemeyin.
Ayrıca doktor size bunu nasıl söylemiş anlamadım. Sağlık kurulunun yetkisinde olan birşey.
Bu arada istediğiniz kadar çıkartmayacagim diyin , eninde sonunda karşınıza çıkacak ve yenilemek zorunda kalacaksınız:)

Bu arada İstanbul il sağlık müdürlüğü dahil sisteme eklenemeyecegini yeniden rapor almamı hem ilettiler ,hemde yazılı olarak döndüler.
O kağıtla beraber hastaneye gidip yeni randevu aldım.

ya savcılığa şikayet edecekler beni ya da ben onları mat edecem? Selametle
Hiç birşey yapamazsın , sonrasında başına boşuna iş alıp uğraşırsın.
Adamlar senin hakkını elinden almıyor , diyor ki git yeniden muayane ol.
Oranın düşük çıkarsa gidip eski raporunu sunup şikayetçi olabilirsin.

Üst Alt