Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2010 yılında aldığım sürekli rapor ile ÖTV’siz araç alabilir miyim?

volki_80

Üye
Konular
34
Reaksiyonlar
0
normal engelli raporuyla almak mümkün mü araç yoksa ayrı rapor mu isteniyor?

@volki_80,
rapor oranınız % 90'nın altında ise mümkün değil, % 90 ve üzeri ise mümkün

% 90'nın altında olduğunu varsayarak

araç alımı için alacağınız raporda engelinize göre nasıl bir araç kullanacağınız yazması gerekiyor.

sizin rapor 2010 tarihliymiş o zaman raporunuzda "alacağınız araçta özel tertibat yaptırılması gerektiğine dair bir değerlendirme" açıklaması olması lazım.

Böyle bir değerlendirme yoksa raporunuzda

O zaman şöyle bir şey olması lazım elinizde ki 2010 tarihli raporda;

sağ veya sol kol/bacak uzuv yokluğu veya uzuvların fonksiyonlarını yitirdiği/yerine getirmediği/kullanılamadığı ve benzeri nedenlerden dolayı alacağınız araçta özel tertibat gerekliliğinin açıkça anlaşılması gerekmekte.

Eğer raporunuzda bunlar varsa bu raporu kullanabilirsiniz.

Bunlar yoksa Devlet Hastanesine gideceksin ötv muafiyetli araç alacağını bu yüzden heyet raporu almak istiyorum diyeceksin. Ve raporu yeniden alacaksın.

Not: Forumda daha hızlı ve net cevaplar için raporun görselimi mesajınıza koyun ve engeliniz nedir bunlardan biraz bilgi verin.

@volki_80,

Eski rapor ile şu an mümkün değil..
Raporun yenilenmesi gerekiyor.
saygılar

engelim yüzde 94 ağır engelli yani aracı ben kullanmayacağım.şuan raporuda bulamıyorum.eğer olursa bu raporu nereden çıkartabilirim?
@cann.sm
@ahmedduman60

@volki_80,

tamam o rapor süresiz bir rapor ise olur alırsınız araç.

Raporu aldığınız hastanedeki heyet kısmından isteyebilirsiniz orada vardır. Tabi vermek istemezler çünkü ekstra bir iş bu. dilekçe yazarsınız biraz beklersiniz arşivden bulmaları lazım çünkü.

Yada diğer yol biraz masrafı olur ( rapor ücreti işte) yeniden rapor alın

@volki_80,

e devlette vardır belki ben e devletten bakıp görüyorum çıkan özürlü raporlarına

Üst Alt