Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2014 işe giriş ve %46 rapor ile emeklilik şartlarım nedir?

OguzZ'

Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Merhaba ilk engelli raporumu 2011 de aldım. 2014 yılında işe başladım 5 yıl çalıştım (banka sandığı ) daha sonra 2018 de memurluğa başladım ve vergi indirimimi vergi dairesine bildirdim ve vergi indirimi almaya başladım. 2022 yılında ise engelli aracı almak için yeni rapor aldım ve raporumda serablal palsi sekeliden %32 FMF den % 20 toplamda %46 rapor aldım. Sanırım yeni yönetmeliğe göre tek hastalıktan %40 rapor olması gerekiyormuş . sonuç olarak Mevcut raporum ile 18 - yada 20 yıl sonra (2034 de ) emekli olabiliyor muyum ? olamıyor muyum ? aydınlatırsanız sevinirim.

@zubizaretta,

şimdi baktım. Emeklilikte 18 sigortalılık yılına tabidir. Maluliyet durumunun SGK tarafından onaylanması halinde 02.07.2031 tarihinde, 13 yıl hizmeti doldurduğu takdirdeemekliliğe hak kazanır. 65 Yaş Sınırına Tabi Olup 19.02.2060 Tarihine Kadar Çalışabilir. Böyle diyor ben de bu ne demek ?

Son düzenleme:
şimdi baktım. Emeklilikte 18 sigortalılık yılına tabidir. Maluliyet durumunun SGK tarafından onaylanması halinde 02.07.2031 tarihinde, 13 yıl hizmeti doldurduğu takdirdeemekliliğe hak kazanır. 65 Yaş Sınırına Tabi Olup 19.02.2060 Tarihine Kadar Çalışabilir. Böyle diyor ben de bu ne demek ?

@zubizaretta,

o tarihte SGK ya basvurursanız erken emekliliğe hakkınız var malulen demek istersen de bekleyebilir son tarihe kadar çalışabilir

Üst Alt