Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2016 Ereğli Yaz Dönemi Hüzünlü Başladı

celal1973

Yeni Üye
Konular
462
Reaksiyonlar
0
1
1[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]2016 Ereğli Yaz Dönemi Hüzünlü Başladı[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu yıl yaz dönemini erken başlattık. 14 Mayıs 2016’da Ankara’dan memleketimizKonya Ereğli’ye geldik. Erken geldik çünkü 19 Mayısta dayımın kızının düğünüvardı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ereğli’ye geldikten sonra yaşadıklarımı ayrıntılara girmeden kısacayazmak istiyorum çünkü burası bir blog (günlük) sayfası… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Allah rahmetiyle muameleeylesin[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Düğünden üç gün önce 16 Mayıs 2016 Pazartesi kuzenimin kızı NisaTekin’in vefat haberini aldık. Şubatta Lösemi tedavisi başlamış, dört ay sonraHakk’a yürümüştü. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Annemin ablası Fadimana teyzemin torunuydu Nisa… 15-16 yaşındaydı.Birkaç yıl önce Karaman Ayrancı’da teyzemgile gittiğimiz bir bayram ziyaretindegörmüştüm. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kuzenim Kadriye’nin kızı Nisa hayat doluydu. Kuzenleriyle bahçedekoşturuyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İstanbul’da yaşıyorlardı. Çokta zekiymiş, geçen sene Teog sınavındabaşarılı olmuş ve Denizcilik Lisesini kazanmış, orada okuyordu, şimdi ikiyegeçecekti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hep gülümserdi. Kuzenim hastanedeyken Facebook’ta paylaştığıresimlerde hep gülümsüyordu. Zaten vefat ettiği ana kadar bilincini hiçkaybetmemiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kuzenim Kadriye başında ağlarken gözünü açamıyor, konuşamıyor amaannesinin yüzünü okşuyor, adeta teselli veriyormuş. Doktorlar Nisa fenalaşıncaodadan çıkarmışlar ve az sonra son nefesini vermiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Allah rahmet etsin. Daha onun imtihanı başlamamıştı. İnşallah şehittir,ailesine mahşerde şefaat eder ve cennetteki makamı yüksek olur. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Buraya göndermeden önce, cenazeyi İstanbul’daki evlerinin önünegetirmişler. Denizcilik lisesinden sınıf arkadaşları beyaz kıyafetleriyle evinönüne gelmişler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kuzenim o [/FONT][FONT="Arial"]ȃ[/FONT][FONT="Arial"]nı telefonda annesineanlatıp ağlamış. Cenaze gelmeden annemgil Ayrancı’ya teyzemgile gittiler, ordateyzem bunu anneme ağlayarak anlatmış. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kuzenim: “Anne beyaz güvercinler geldi, içinde benim güvercinim yokanneee…” :( [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]18 Mayıs 2016 Çarşamba Ambar köyünde toprağa verildi. Dayım kınagecesini iptal etti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ereğli’de gezdim [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]2016 Ereğli günleri böyle hüzünle başladı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Cuma günü akülü yani özgürlük arabamla Ulu camiye gidip yine minaregölgesinde Cuma namazını ve sonra yine cami avlusundaki üç cenaze namazınıkıldım. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İçimden, inşallah en yakın zamanda vuslatım olurda, bu tabuta bendegirerim ve cenaze namazım burda Ulu Cami’de kılınır, diye geçirdim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Namaz sonrası Ulu Cami avlusunda Facebook’tan arkadaşım Ahmet Türkisimli gençle karşılaştık. 21 yaşındaki Ahmet çok olgun bir gençti, müsaitsenberaber gezelim, dedim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ahmet’le beraber halaoğlum, kuzen öğretmen Burak Serpek’a uğradıkve sonra Park Site isimli AVM’ye geldik. Yemek ve çay sohbeti sonrası Ahmet müsadeistedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bende kışın Facebook’tan aşina olduğum Engelsiz Yarınlar derneğinegittim. Eski Sümer karakolunun orda, Down Cafe’nin yanında müstakil ağaçlıkşirin bir yer… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Derneğe geldiğimde kimse yoktu. Sonra içerden akülü sandalyede birgenç çıktı. Kendisi derneğin sekreteri imiş. İbrahim Ercan isimli genç hoşsohbetiyle beni kendine çekti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hemen çay getirdi. Dernek avlusundaki masaya koydu. Sohbetebaşladığımızda akülü arabama göz gezdiriyordu. Arabanın far camı kırıktı. Abibi dk, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Akülü arabasıyla gidip ilerdeki çantadan tornavida aldı, bina yantarafına gitti. Ben çayımı yudumlarken bir eli akülü araba kumandasında, öbürölünde yeni far camıyla döndü. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Kendisi de akülü arabasında olan İbrahim kardeşim, eğilerek farcamımı vidaladı, üstelik yeni ampülde taktı. Allah razı olsun. Parçaları neredebuldun diye merak ettim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Üzerine römork devrilip ölen bir engellinin hurdacıya satılan akülüaracını satın almış. Sağlam parçalarını kullanıyormuş, bana da nasipmiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İbrahim ise 2006’da ağaç keserken üzerine ağaç devrilmesi sonucufelç olmuş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial]Akülü tekerlekli sandalye ile eve kapanmaktankurtuldum[/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İbrahim akülü arabamı tamir edince gurbetçi Çetin kardeşim aklımageldi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hastalığım iyice ilerleyince, iş dışında dışarı çıkamıyor,haftasonları sürekli evdeydim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ereğlibelediyesi ihtiyaç sahiplerini belirleyip ücretsiz akülü tekerlekli sandalyelerveriyormuş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]2003yılında amcam belediyedeki tanıdıklarından bir akülü araba ayarlamış. Amcambizi çağırdı. İşten izin alarak Ankara’dan Ereğli’ye gittik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Oradakiyetkili otomobille geldiğimizi görünce akülü arabayı vermek istemedi. Zenginzannetti bizi herhalde... Haklıydı. Ben o arabayı iki, üç yıl para biriktiripalabilirdim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonradan adının Çetin olduğunu öğrendiğim, kalbi insan sevgisiyledolu olduğu yüzünden belli olan hayırsever genç: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“Benim hakkım helal olsun. Engelli kardeşimi sevindirelim. Akülüarabayı ona verelim” dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Akülü arabayı alarak mutlu şekilde Ankara’ya döndük. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Emekli olana kadar yazları haftasonunda özgürce dolaştım vedostlarla Harikalar Diyarı parkındaki çay bahçelerine gidip sohbet edip mutluoldum. Şimdi ise Ereğli’de… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonradanöğrendiğime göre, bu akülü arabalar Hollanda’dan geliyormuş. Hollanda’dayaşayan üç gurbetçi vatandaşımız bir şey görmüşler ve çok üzülmüşler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hollandadevleti ihtiyacı olan her engelliye akülü araba veriyormuş. Üstelik sanırımüç-beş yılda bir bu arabaları yeniliyormuş. Eski akülü arabalar ise hurdalığaatılıyormuş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu üç vatandaşımız düşünmüşler, ülkemizde sokağa çıkamayan pek çokengelli var. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Buarabaları toplayarak, tamir edip, bakım yaptıktan sonra, öncelikle kendimemleketlerine, daha sonra da çeşitli belediyelere göndermeye karar vermişler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bildiğimkadarıyla Ereğli, Karaman, Konya ve Kayseri’de bu akülü arabalar ihtiyaçlıengellilere ulaştırılmış. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bu üçgurbetçi kardeşim elele verip bu arabaları Türkiye’ye göndermişler. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Birisi,çalıştığı iş gereği, yurtdışı gümrük ve nakliyat tırları işini üstlenmiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Diğeri,akülü arabalarını tamir bakım yapmış, akülerini yenilemiş, şarj cihazı ayarlamış.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Sonuncusu,Hollanda’da hayırsever bir lokanta işletmecisiymiş. Bu işler için gerekli olanmaddi desteği o sağlamış. Allah onlardan razı olsun. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İşte Hollanda’da akülü arabaları tamir eden ve Ereğli’de bana akülüarabayı verip sevindiren o merhametli kişi, Çetin kardeşimmiş. Hollanda’daelektrik teknisyeniymiş. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]2006’da bir trafik kazası geçirmiş ve felç olmuş. Yıllardır hernamazımda ona da dua ediyorum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]İnşallah hastalık ona eminim ilahi hediyedir ki, cennette makamıyükselsin. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Aydın Kaynarca Bey Uğradı[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Birkaç gün sonra Haymana’da görev yapan astsubay kardeşim Faikaradı. Yengemin ameliyat tarihi belli olmuş, okula giden yeğenlerime bakmasıiçin annemi çağırıyordu. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Beş gün sonra da dostum Aydın Kaynarca bey Anamur’dan dönerkenEreğli’ye uğradı. Karşı komşumuz Yaşar Keleş Bey’den aldığım projeksiyon cihazıile Türkiye kupası finalini odamın duvarına yansıtarak izledik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Neyseki bir Fenerbahçeli olarak dostum Aydın Bey’le kupayı ezelirakibimize kaptırmanın üzüntüsü çabuk geçti. Cuma namazı sonrası Ereğli’deparklarda gezdik. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ereğli’de de Ankara gibi harika komşularımız var. Karşı komşumuzöğretmen Yaşar – Hatice Keleş Hocamgil dostum Aydın beyle beraber bizi yemeğedavet etti. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hatice hanım, lezzetli yemekleri ile Yaşar bey hoş sohbetiyle çokgüzel misafir ettiler. Onları çok seviyorum. Allah razı olsun, cennette deebedi komşu etsin. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Ertesi gün cumartesi öğlen Aydın Kaynarca bey dostum Ereğli’denAnkara’ya döndü. Tabi ki annemi de götürüp bizim eve bıraktı. Allah razı olsun canımdostum. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Yengem Değer Çelik 30 Mayıs 2016 pazartesi günü ameliyat oldu, çokiyi geçmiş şükür. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Annem Ankara’ya gittikten sonra altkat komşumuz Birgül hanım veHatice hanım gönderdiği lezzetli yemeklerle güzel komşuluk örneği sergilediler.[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]2010’da engelli kadrosundan emekli oldum. Yıllardır çalışırkenbiriktirdiklerimle ve emekli ikramiyemi değerlendirip memleketimizde bu evialdık. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Atasözününhaklılığı birkez daha ortaya çıktı, Elhamdülillah… “Evalma, komşu al.” [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]ENGELSİZ YARINLAR DERNEĞİNDESIKMA BÖREK YEDİK[/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]3 Haziran 2016 Cuma günü Ulu Cami’de Cuma namazı kıldıktan sonraEngelsiz Yarınlar Derneği’ne geldim. Zira o gün açılış vardı. Üç ay sürecekkermesin açılışı… [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Dernek Başkanı Songül Vural hanımla tanıştık. Herkesle tektekşefkatle ilgilenen, kendisi de bir engelli annesi olan Songül hanım yaşadıklarınıanlatırken gözleri yaşardı. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]O gün sadece sıkma börek ikramı vardı. Facebook’tan davetgönderdiklerimden sevgili Öğretmen Serpil Kasapçopur hocam, okuldan yorgunçıkmasına rağmen kırmayıp geldi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Bana börek ısmarladı. Hocam ben ödeyim dedim ama parasını o verdi. Kermesin geliri ile ihtiyacıolanlara tekerlekli sandalye alınacakmış ya, benim de katkım olsun, dedi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Hikmet dayınla arada geliriz haftasonu, çorbada tuzumuz olur, diyeekledi. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Oradaki engellilerin hepsinin ilginç birer hikayesi var. Cumagünleri gidince dinlediğim hikayelerden de ilerki yazılarda yazmama izinverirlerse bahsetmek isterim. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Songül Vural hanım, oradaki engelliler ve yakınlarının hepsi çokmerhametli, melek gibi insanlar, beni de güzel misafir ettiler, Allah razıolsun. Allah yardımcıları olsun. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Mucize isimli filmde köylü bir baba, vefa borcu olarak sağlıklıkızını vermek istiyor. Oğlanın babası, ama benim oğlum sakattır, deyince kızınbabası diyor ki: [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]“Kalbi sakat olmasın.” [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"]Evet, engelli insanlar kötülük yapmaz, yapamaz, kalbinde sevgi,şefkat, merhamet vardır, saftır, temizdir, inşallah cennete yakindir. Yanikalbi sakat değildir. [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT="Arial"] [/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=4] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Celalin Penceresinden[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Merhaba Celal Bey'in " celalin penceresinden" adlı blogda geçen aralık/ 2015'te vefat ettiği yazılıyor.. bu yazıda ise 14 Mayıs 2016'da ereğliye gittik diyor.. Anlayamadım açıklama yapar mısınız? iyi günler.

Üst Alt