Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2022 aylıkları hariç devletin doğrudan maddi desteği var mı?

arda43

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba arkadaşlar acaba 2022 harici devletin maddi desteği varmı yada bu aralar duyum aldım doğrunun bilmiyorum yeni maddi destek verilicekmis varmı böyle bir yardım acaba

evde bakım aylığı var. ama % 50 ve üstü agır özürlü bakıma muhtaç engellilere baglanıyor (gelir şartı da uygun olmak şartıyla).
vakıflar genel müdürlüğü tarafından ödenen muhtaç aylığı var. bu aylık kontenjan dahilinde puanlama kriterlerine göre ödeniyor. kontenjan yetersizse, puan düşüks eçıkması zor.
vakıfların engellielr için duruma göre nakdi yardımları var. ama 2022 aylığı alıyorken düzenli nakdi yardım yapmazlar.

bunların dışında dişe dokunur bir yardım yok.

Feshedildi diğer yardim

Selam arkadaşlar ben 1 yıldır 2022 maaşımı alıyordum bugün e devlette bu msj görünüyor bilginiz varmı nedir bu anlam veremedim::::: Reddedildi/Feshedildi (25/10/2018) (Diğer Aylık/Yardım Alma Şartlarını Sağlamama Nedeni İle Kalem abla

Gelirin arttığı içindir belki,
Kişi başı 483 TL yi geçtiği içindir

Esım siğortalı işe girmişti 2ay oldu dünde çıkışını verdi

Geliriniz artti sigortalı oldugu icinde sistemde gözüktü ve kesildi.

İşten çıktı peki ne yapılmalı

arda43 tekrar raporunla beraber baş vurucaksın kardeeşim uygun görüldüğü taktirde tekrar bağlanır. bazen sistem karışıklığı oluyor iza edersin durumunu yetkiliye. artı 2022 harici yardım alırsın senede 1 veya 2 sefer yeterki uygun görsünler. diğer bir secenek eşiniz işi bıraktıysa rapor oranın yeterse bakım maaş ınada baş vura bilir. bazı söylemlere bakma protokol farklı işler. ama bağlı bulunduğun. kuruma gidip memur harici bir yetkili ile görüşür durumunu anlatır ikna edersen. hiç uğraşmadan bir kaç işlemle olay hızlanır bağlanır aylığın.

Üst Alt