Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2023 alınabilecek arabalar en düşük en fazla SUV Sedan Station modeller..?

Sefad

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
2023 yılı itibarı ile alınabilecek arabalar maliyetine göre herkese fikir verir bence.

1 Ocak 2023 sonrası ÖTV indirimli araç alan var mı?

1 Ocak 2023 sonrası ÖTV indirimli araç alan var mı?

Bayiler herkese araç yok diyormuş...

Bende sordum Peugeot nisan mayısta gelir araçlarımız fiyat veremiyoruz dedi

O zamana kadar 1 milyona düzgün araba kalmaz ki

skoda elden +130 bin istedi.

nissan elden +180 bin ve +230 bin istedi.

liste fiyatına araç alanlar ya çok şanslı ya da yalan söylüyor. liste fiyatından alanlar eşi/dostu/tanıdığı olanlardır yani torpil yaptıranlardır büyük ihtimalle

biz neden liste fiyatından araç alamıyoruz veya siz nasıl liste fiyatından araç alıyorsunuz? yani sizin farkınız ne?

yani bu iş gerçekten böyle olacaksa 150 bin tl yakacağım. yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Almayin hocam yazik gunah o kadar fazla para verilir mi elden. Biz aldikca onlar istemeye devam edecekler. Ben suan beklemedeyim. Ha 30 40 fark isterler tamam derim ama 120 bin 150 bin cok buyuk rakamlar yani

nissan qashqai skypack anlaştım. yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

@ib28
Hangisi 4x2 benzinli olanı mı?Birde e-power olan var.
Acele etmiyorum daha ne araçlar çıkacak yeterki başımızddda iyi bir yönetim olsun.

Araç alabilen araç bulabilen var mı arkadaşlar ocak 4 te t-roc ile anlaştık kapora gönderdik ocak sonunda teslim alabilirsiniz dediler simdi şubata sarktı araç gelmedi gelmesinde problem var diyorlar 560-570 arasında bi fiyat verdiler şubatta gelecek olan zam mı mı bekliyorlar. araç var dediler diye aracımı sattım su an araçsız işe her gün birinden yardım alarak gidip geliyorum bunun sonu ne zaman gelicek rahat rahat araç ne zaman bulabileceğiz? yada bildiğiniz bi bayi de elinde troc olan bayi var mı hemen alalım gözü kararttım artık

Bende aldim arkadaslar skoda kamiq aldim 1.5 premium napayim çaresiz kaldim

nissan qashqai skypack 860.000 tl ye aldım. 300.000 tl fazlalık haklısınız ancak ben hesabı şöyle yaptım: Aracın şu andaki piyasa satışı 1.200.000. Bölün 1,80 e. Eder 670.000. (ve mhp nin 40. yılı kutlu olsun pardon bu başka konuydu ) neyse şimdi ben skoda kamiq full paket+elektrikli bagaj buldum b segment araç. Benden istediler 130.000 tl fazla. Ama ben geniş araç istiyordum. E baktım piyasada C segment araç yok. Kamiq'e 130.000 tl fazla vereceğime. Qashqai ye daha fazla öderim en azından geniş aracım olur. Bunun yanında maaşımın artış hızı ne yazık ki araba piyasasına göre çok yavaş artıyor. Maaşım gıdım gıdım artarken araba fiyatı çekirge gibi zıplıyor.

işin açıkçası giden paraya üzgünüm ama almaktan başka çarem ne yazık ki yoktu

yani arkadaşlar işin açıkçası ben de üzgünüm fazla para için. mesela bir arkadaş balıkesir nissan bayisinden qashqai tekna almış. 960.000 tl üzerinden 1,8 e bölünmüş. 540.000 tl ye aracı teslim almış. keşke ben de onun kadar şanslı olabilseydim. gerçi o arkadaş da artık tanış mıydı torpil miydi veya fazladan para verdi de söylemedi mi bilemem. aldım diye yazmış. b suv araca para vermeye içim gitmedi. ya hep vazgeçecektim ya da gözü karartıp c suv için parayı gömecektim. ben de gömdüm

@ib28

[FONT=sans-serif]Bence iyi yapmamışsınız. O kadar para verebildikten sonra kredi vs. uydurup bir kaç yüzbin lira daha verip normal alsaydınız hem 5 yıllık hakkınızı boşa harcamamış, hem de bu alçaklığa alet olmamış olurdunuz. Tabi herkesin bileceği iş kendine, ne yazık ki LİMİT en azından C SUV lüx olmayan ama güvenlikli bir araba alabilecek kadar bile yükselmedi, milleti bayilerin insafına bıraktılar yığılma oldu, talep patladı Limite yine araba kalmayacak diye![/FONT]

böyle bir durum için üzgünüm ama benim gibi yapmayan hiçbir kimse ne yazık ki c suv alamayacak. b suvlara bile ekstra verip alacaklar. işin açıkçası hiç sıfır aracımız olmamıştı. zaten şartlarımızdan dolayı sıfır araç hiç alamazdık. geçen sene 450 bin tl açıklanınca bir baktık eli yüzü düzgün bir tane bile b segment yok. geçen sene qashqai engelliden hiç alınamıyordu. bu seneye geldik araba piyasası alt üst oldu. herkes elden 100-150 vererek b segment araçları alıp gitti. ford bayisine 6 tane puma gelmiş. hepsini engelliden alıp gitmişler. 150 verip b segment dar araca bineceğimize biraz daha veririz nihayet bir c segment sıfır aracımız olur dedik.

taahhütnameye isim yazdık ama bu iş saçma. bu taahhütnameler ileride iptal edilir. onun için taahhütnameyi çok kafaya takmadan herkes aracını alsın bence.

ayrıca şu linke bir bakın. bunu mu alırsınız yoksa sıfırını mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-suv-cam-tavan-hayirli-olsun-1070245254/detay

Başka çarem yoktu sözünü anlıyamadım. zorunlu olduğunuz konu araç sahibi olmak ise, 860 bine 3-5 yaşında bir sürü ikinci el suv araç var piyasada. Örneğin ben 2017 model superb aldım 800 bine. 5 yılımı bağlamadım istediğim an aracı nakite çevirebilirim. Bir iki yıl bu şekilde idare ederim piyasa şartları düzelince ötv indirimi hakkımı kullanırım diye düşündüm. Şahsen 300 bin fazladan rüşvet vermektense (pardon araç bedeli) ikinci el araca binmeyi tercih ederdim.
Neyse alınmışın kötüsü olmaz hayırlı olsun. Kazasız günlerde kullanın.

ÖTV muafiyetli arac

Arkadaşlar merhaba raporla araç alacağım fakat bayiler araç vermiyor verse de ekstra para istiyorlar vermeyince araç yok diyorlar yokmu yardımcı olabilecek kimse

bu ülkede engelli birey geçim sıkıntısı cekerken. bir diğer engelli gurubu hangi araç alırım hangi indirim den yararlanırım peşinde....ALLAH herkezin gönlüne göre veriyor bu belli. hayel ve düşüncelere göre vermiyor.....

Üst Alt