Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 Şubat 2022 aylıklarının ödemesi?

derbeder47

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
9
şubat ayı engelli maaşı e devlette güncellenmiştir benim yüzde 70 üzeri
ocak zam farkıyla 5581 lira olarak güncellenmiştir bilginize...

sonraki aylarda temmuz ayı zammı oluncaya kadar 70 üzeri 4196 lirayla devam edeceğiz
bilginize...

Ptt parayı tam vermedi normalde 5581 lira Ama 4 bin çektim niye oldu acaba

Arkadaşlar bnm annem vefat etti ocak 16 sında engelli aylığı bn o hastanede yatarken aldım ayın 7 sinde e-devlet en son baktığımızda 2811.63 TL yazıyordu güncel olarak ama bu son 1 haftadır giremiyorum e-devlet tine şimdi giremiyorum bn bu engelli aylığı alabilir miyim bilemedim alırsam annem in mezar taşını yaptirican ama cezasida varmış bir bilen varsa beni aydınlatsın sayın yöneticiler lütfen bir Bilgi

@Gülsüm kartal

Basiniza bela alirsiniz. Zaten tum banka hesaplari kapanmistir ve aldigi sosyal yardimlar veya maas kesilmistir vs bu saate kadar, diger miras yolu ile gecen mal mulk icin veraset ilami gerekiyor. Annenizin hastane yatarken aldigin ise sorun olmaz.

Allah (C.C.) rahmet eylesin.

@xeryus, post

Çok tşkedirim sizler sağolun zaten bir malı mülkü yok sadece babam dan kalan tek katlı 5 kişiyle varış ev var bankadada hesabı yok anlicaginiz ne bende nede gariban annem de bir şey yok ne yapalım bakicaz bir çaresine teşekkür ediyorum tekrar.

@hergele60,

Pazartesi takildigi PTT subesinden geri alabilirsin, benim kartta takilmisti, saat 16:00'ya kadar ATM ekibini beklemistim.

2018 den beri süreli rapor alıyorum . 43 yaşındayım hep rapor tazeliycekmiyim yoksa sadece yaşlı aylıgına mı geçecem yaşlanınca ?

Bu engelli maaşı kartı pos cihaznda oluyomu yani kredi kartı gibi kullanılıyor mu

• Beğen
Reaksiyonlar: alfa
Oluyor ama temassız olmuyor normal kullanabilirsiniz kredi kartı gibi ben yaptım alışveriş marketler de.

@hergele60, şimdi bu kartın ne işe yaradığını anlatayım kısa ve öz bir şekilde.. Bu kart sosyal yardım kartıdır. Devlet diyor ki bu karta yalnızca ben para yatırırım sen bu karttan paranı çektikten sonra tekrar bu karta paranı yükleyemezsin veya başka biri bu karta havale eft yapamaz. Ben sana yatırmış isem para kartta iken o anda gidip alışveriş yapabilirsin yani bir ürün aldın adam cihazdan kartı geçer sen atm girdiğin şifreni girersin para karttan çekilir. Yani özetle sosyal yardım kartı bu şekilde kullanılıyor bunun dışında dediğim gibi içinde para yoksa yani devletin yatırdığı biz veya bir başkası hiçbir şekilde bu karta para yatıramayız. Benim Türk Telekom alacağım vardı gittim bu kartı gösterdim buna parayı aktarın dedim kabul etmediler dediler bu kart sosyal yardım kartıdır ön yüklemeli karttır dediler mecbur kaldım gittim bir bankadan vadesiz hesap kartı aldım oraya gönderdiler.

Evet ama artık pos cihazı da tarih olacak esnaflar da haklı bende olsam o cihazı kullanmam alacağım 50 TL misal 10 TL de banka komisyon kesiyor şimdi her şey iban olmuş

@hergele60, şuan için geçerlidir ama bazı işletmeler pos cihazı bulundurmuyor banka komisyon kestiği için normal marketlerde var bazı yerler ibana atın diyor

@hergele60, kalan paraya bakmak için PTT atmsi veya ortak bankamatikten bakarsın İnternet bankacılığı ile bakmak mümkün değil

@hergele60, Ziraat Bankası Halk Bank Vakıf Bank bu atmler ortak atm bu bankaların atmlerinden maaşını çekersen bakiye görüntüleme yaparsan fiş alırsan ücret kesintisi yapılmıyor.

hergele60,

Engelli maasi karti nedir? Senin sozunu ettigin mavi renkli PTT kart olmasin.

Bu kart varsa, PTT online bankacilik yapabilirsin, ve alisverislerde de kullanabilirsin, yani PTT Bank'ta hesabin var. Normal banka hesabi gibi kullanabilirsin. Tek bir temassiz ozelligi yok ama bunun disinda, normal banka karti ile arasinda bir fark yok.

@hergele60, bak kardeşim o kartın içinde devlet sana para ödemiş ise o anda alışveriş yapabilirsin ama bittikten sonra içine para atamazsın devletin haricinde bir başkası o karta para gönderemez yatıramaz

Selam saygılar.aralık 27 de kronik hastalıklar için rapor uzatıldı .3 ay geçti.şimdi heyet yok. Doktor yok.3ay kaldı raporumun bitmesine böyle mağdur oluyorum.ya doktor heyet olsun yada rapor süresini uzatsınlar.

Üst Alt