Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 yılında yurtdışından araç getiren oldu mu?

dsarica

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
1
MERHABA ARKADAŞLAR 11. ADAYA ALMANYADAN KENDİM ARAÇ GETİRMEK İSTİYRUM.. FAKATA YONETMENLİK PROSUDUR VS BİR ÇOK YAZI VAR.. VİDEOLARDA GAYET BASİT VE KOLAY OLDUĞU ANLATILIYOR .. ORTPEDİK ENGELLİYİM VE İZİN BELGEM VAR ORADA BU KONUŞARDA ARAÇ SATAN VE ENGELLİ APARATI TAKAN VS GİBİ YERLER KURUM YADA KURULUŞLAR BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞIRSA..BENİM GİBİ İŞİ BİLMYENLER ARACI KURUMLARA 4 İLE 5 BİN AVRO VERMEK ZORUNDA KALMAZLAR.. TŞKLER..

Merhaba ,ilginize tşk ederimç.. Bilgi aradım konu ; yurtdışından bireysel sahıs olarak nasıl araba getirebilirim,getiren bir arkadaş varsa,süreç yazarsa sevinirim.
Ben satmak için değil binmek için almak istiyorum ve ..3 yıl sonra vergisini ödersen normal olarakda satabilirsin.. yada 10 yıl binmem gerek 5 yıl değil.. kanuni haklar bu şekilde diye biliyorum

Bunun ile ilgili çok haber var internet sitelerinde ,Lakin en doğru bilgiyi bulunduğunuz İl deki yetkili gümrük müdürlükleri vericektir.

Kanunen ; Yurtdışından araç getiren 3 yıl sonra vergisini ödeyip satabilir diyor ? yada engelliden engelliye satabilirsin diyor bu işlemi yapıp başka bir araç alan oldu mu ? yada bu işlemi yapan arkadaş oldu mu?

@dsarica,

Evet engelliden engelliye satılır ama YDO nun yüksek gelmesi ile yani yeniden değerleme ile yurtiçi ÖTV siz araç almak daha avantajlı olacak yani garantisiz kullanılmış araç almayı kimse cazip bulmaz yani kimse almaz yurt dışında her marka ve model araç getiremezsin bu konuyu gümrük ile konuşmalısın.
istediğin zaman aracın vergisini ödeyip satabilirsin ama sağlam vergi ödersin yani şuanlık Yurt dışından araç getirmek mantıklı değil özellikle 2025 yılı için diyorum

Bildiğim kadar yurtdışından araç getirme ekim 2024 tarihinden sonra vergileri ÖTV ve KDV ödenirse getirebiliyormuşuz birde yurtdışından araç getirirken kendin getirirsen yolu biraz uzatarak getirirseniz daha kolay örnek Almanya’dan gelirken sırp ve Bulgar sıkıntı yaratıyor bunun yerine İtalya üzerinden gemi ile Yunanistan üzeri gelin gümrük kapısı yok çünkü ama 500 Euro fazla masraf oluyor

Üst Alt