Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2025 Engelli araç alım limit tutarı ne olur?

ÇÖNDÜR

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
1
2025 yılı engelli araç alım limiti tahmini olarak kaç TL olacaktır konu halkında bilgisi olan varsa iletebilir mi lütfen teşekkürler.

4 ay kaldı çok uzun bir süre değil bence burada arkadaşlar tahminen limitin ne kadar olabileceğini hesaplıyorlardı burada o nedenle sordum eğer uygun limitte araç olursa ona göre bütçe ayarlaması yapacağız bilmiyorum sizi neden rahatsız etti bu kadar

Enflasyon oranında güncelleme yapılır ve merkez bankasının yıl sonu beklentisine bakılırsa ortalama 2100 gibi bir rakam olur sanki.

Kuvvetle muhtemel 2.280-2320 arası bir rakam olacak. Ancak çok büyük olasılıkla yeni limitle birlikte ÖTV indirimi ile engelli araç alımına, kullanımına ve satışına ilişkin şartlarda çok ciddi kısıtlamalar getirilecek.

2 de olsa alacagın araba gene suan kı araclar olur hepsı orantılı cunku hepsıne zam gelıyor

Bunun için önce Yeniden Değerlendirme Oranının belli olması gerekir. Bu da ekim ayı enflasyonun açıklanması ile netleşmiş oluyor. Geçen Yılda sitede en doğru tahminde bulanan kişilerden biri olarak 2025 yılı YDO nun yaklaşık %45 olacağını tahmin ediyorum.
Bu da 1590 x 1,45 = 2305 bin eder.

@Ferhat3333,
zaten öyle dostum bundan 6 ay önce 1600 küsür olan toyota corolla cross hybrit sanırım 1900 e yükselmiş 1.591 e şuan full paket egea cros ve clıo alabiliyorsun t cros otomatik vites 2024 fiyatı şuan 1.807.000 tl olmuş durumda polo otomatik vites 1.436 tl life paket style paket 1656 tl o yüzden artoyor sürekli

Alamadıktan sonra Bi önemi yok kaç olacağının :(

uzmanlar YDO tahmini en az %44 kesin diyorlar 2.3m olur limit
Hybrit araçlarda ötv oranı farklı mı? yoksa yine 2,1m araçlardaki gibi %80mi

ekim ayı sonunda kasımda açıklanacak yurt içi üretici fiyatları enflasyonunun 12 aylık ortalaması 2025 yeniden değerleme oranı olur. O oranı 2024 limitiyle çarpın rakamı bulursunuz.

Üst Alt