Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

31,04 zemin yükseltme donanımı nasıldır?

hunter54

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Her kese hayırlı günler. Engelli raporum 10 yılı aştığı için yeniledim ve engelli ehliyeti aldım kodlar (102 ticari araç kullanamaz- 47 iki tekerlekli araç kullanamaz- 78 otomatik vites ve 31,04 zemin yükseltme)
Yani %56 engelli raporum ve engelli ehliyetimi aldım(kodlu) şimdi vergi dairesi, hareket ettirici aksamlara tertibat gerektirmeyen raporlar ÖTV muafiyeti alamaz diyor.

Yorum sizlerin arkadaşlar.

Pedal yükseltme kodu hangisi, lütfen yardımcı olurmusunuz.
Zemin yükseltme, taban mı? koltuk mu? pedal mı?
Araçta zemin ayağın alt kısmıysa zemin pedallar olmaz mı?
Koltuğun önündeki zeminse kast edilen, pedallara nasıl yetişeceğiz?
Koltuğun kendisiyse, torpidoyla akraba mı olacağız?

Ben bu işin içinden çıkamadım ÖTV muafiyeti vermeyelim diye bize bu zulüm yapılır mı?

SÜRÜCÜ/SÜRÜCÜ ADAYI VE ARAÇLARA İLİŞKİN KOD TABLOSU

Burada pedal yükseltme kodunu bula bildiniz mi?

78-47-102 ve 31.04 kodlarla ÖTV'siz araç alamıyorum!?

Bende tekrar kodlu rapor çıkarma kararı aldım. Ama ilçe sağlık kuruluna itiraz etmeden olmaz diyorlar. Ben istanbul dışından alma kararı aldım. Sizce nasıl bir yol takip etmeliyim.

hunter54

Boy kısalığından dolayı pedal uzatarak araç alımında vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Zemin yükseltme gereksiz bir kod aslında. "31. Pedal uyarlamaları ve pedal tedbirleri" olsa daha doğru olurdu.

Bence vergi dairesi gelirler idaresi başkanlığı'ndan bu konuda özelge talep etsin.

İyi güler; aynı söylediğiniz şekilde Vatan vergi dairesine müraacat ettim. Gelen cevapsa iki sayfa kanunları yazarar HAREKET ETTİRİCİ AKSAMLARA TERTİBAT OLMASI GEREKTİĞİNİ vurgulamışlar. Sonuç sıfır. Bende sürücü belgeme itiraz ettim. Şimdi İzmite (gebze) gönderecekler.

İtirazım sonucunda İzmit veya tekirdadaki heyetlere yönlendirildim. Ben izmit olsun dedim ve gebze de heyete girdim. Değerlendirme sonucu İstanbul daki raporu hatalı bulduklarından 3 diğer bir sağlık kuruluna gönderdiler. 3. kurul kesin kararı verecekmiş yani 2-3 ay daha. ZULUM
Bu arada başka bir ilden heyet günü aldım.

Ankara'da bir heyete daha girdim ve aldım şükür.

Merhaba bana da zemin yükseltme kodu verildi fakat bunun gaz fren pedalı yükseltme ile aynı olduğu söyleniyor bu doğru mu

Üst Alt