Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

4 yaşında kızım 4 aydır kekeme oldu. Çok üzgünüm. Ne yapmalıyım?

ecii

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
4 yasında kızım 4 aydır kekeliyor çocuk psikiyatristine gittim 5 yasına kadar bişey yapılmaz dedi internetten araştırdım konuşma terapitine gidilmeli diye muşa en yakın Erzurum da konuşma terapisti var fakat imkanım yok.
acaba su ondörtgünde kekemeliğe son kursuma götürsem mi bilmiyorum bilgisiolan varmı

Mus da ritm Konusma Merkezi var burayi biliyormuydunuz

[h=1]Adres Bilgisi[/h][FONT=Arial]İstasyon Cad.Atatürk Bul.Otel Günay Yanı
Kat : 1 Muş / Merkez[/FONT]

[FONT=Arial]0436 212 99 23 0506 310 57 77[/FONT]

Evet oraya uğrayacağım ama küçük yaşta olduğu için biraz soguk bakıyorum daha göresemedim tam olarak ora ile

Çocuklarda yaygın bir durumdur bu endişe etmeyin.öncelikle sizin ve evdekilerin çocuğa yaklaşımı çok önemli.çocuğunuz konuşmaya başlayınca asla sözünü kesmeyin sabırla konuşmasını dinleyin onun gözlerine bakarak.lafını siz tamamlamayın çünki bu onda güvensizliği yaratacak ve konuşmamasını sağlayacaktır.kesinlikle siz ve aile fertleri onun bu durumunu onun yanında konuşmasın hiçbir şey yokmuş gibo davranın.ve çocuğunuza kızdığınızda bağırmayın bu iyileşmesini imkansız hale getirebilir
Unutmayın öncelikle herşey sizde bitiyor sizler bilinçli davranırsanız en kısa zamanda atlatacaktır bu durumu.

Çok geçmiş olsun.İnanın çok üzüldüm.Kimse evladının başına böyle bişi gelmesini istemez.Doktora götürün önce.İnternet sizi yanlış yönlendirir.Belkide terapiye gerek kalmadan sorun giderililir.

cok üzgünüz ailem kahroluyor cok güzel konuşuyordu benim kullanmadığım kelimeleri bile telafüz ederdi. iş yerimde hep ağlıyorum dua ediyorum zaten biz olduğu 3. günü internetten araştırıp ona göre davrandık bazen çocuklarda geçiyormuş fakat terapi gerekiyormu bilmiyoruz neden olduğunuda bilmiyoruz bazı doktorlar yanlış tedavide kalıcılığı olabiliyormuş her konuştuğunda yüz ifademde belli ettirmiyorum içim kan ağlıyor

bana iki defa sorudu anne neden snin gibi konuşamıyorum diye o an kaynar sular içinde olduğumu hissettim cok zor dilim döndü ona bir problem yok anlıyor herkes seni bende senin gibi konuşuyorum bazen dedim

Cocuk korkdumu yoksa sıkıntı baski cocugun üstünde var mi cocuga sakin nefes alip vermesini saglayin heyecanlaniyordur fazlasiyla cok gecmis olsun Rabbim acil sifalar versin en yskinzamanda kavusur insallah tekrar...

biberona cok düşkündü 7 ay önce surup içmiyor diye sütün içine katıp vermeyi denedik acı olduğunu farkedince biberonu eline bile almadı fakat hep sordu anne neden bibo acı oldu sık sık sordu sütü verdik eline surupsuz ona rağmen almadı ağladı bide babasına bağırdım gördü ona neden kızıyorsun dedi sustum ben başka seyle oyaladım bundan olabilirmi olsa bile gecmezmi acaba

Cocuk etkilendi benim yegen stress altinda kaldi anaokula giderken orda cok baski gördü cocugu aldirdim sakin olmasini konusurken hatirlatin nefes alip vermesini ve sakin olmasini söyleyin benim yegeni götürdügümüz dr. bize öyle dedi sakin nefes alip versin öyle konusmaya baslasin

ilginiz için teşekkür ederim acaba yiyeniniz ne kadar zamandır öyle

3 yasinda basladi ama suan atlatti cok sükür 9 yasinda kekemenlik yokduysa bir seyden etkilendi yada korku olabilir biz onu konusma bozuklugu ile ilgilenen dr. Götürdügümüzde bize yukardaki yazdiklarimizi uygulamamizi istemisdi

son soru sorayım size ne kadar zaman içinde geçti

Bizim 1 nci sinifa basladi yariladi o zaman gecdi

kekeme kızım

3.5 yaşında kekeme olan kızım şimdi tek tük takılıyor ama takılmaları önceki gibi hiç değil eskiden kelimede ağzı acık kalırdı söyleyene kadar ben cok zor dayanıyordum iş yerimde hep ağlıyordum. ilk konuşmaya başladığı zaman ise kurduğu cümleleri yetişkin bir insan gibiydi kullandığı kelimeleri ben kullanamazdım bile bir anda öyle oldu dünyam yıkıldı psikolog mutlu olmalısınız oda olur sizi görünce dedi. kendimi suçlu hissediyordum çünkü eşimle problem yaşıyordum ve babasına aşırı düşkün bir çocuktu internetten araştırma yaptım üstelik her çocuk kekeme olduğunu farketmezmiş fakat kızım ilk olduğu günden itibaren farketti neden konuşamıyorum diye ağlıyordu o ağlayınca benim epilepsi nöbetlerim artıyordu ilaç kullandığım halde. ÇOK ÇOK DUA ETTİM şuan 4.5 yaşında ve tek tük oluyor ama cok mutluyum tek korkum yeniden başlaması inşallah olmaz 4 yaş grubu anaokuluna gidiyor okulu seviyor . benim tek çocuğum tek kalacak . sizlerle paylaşmak istedim

Cok sevindirici haber Rabbim birdaha yasatmasin insallah

Üst Alt