Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%40 raporla hangi haklardan yararlanabiliriz?

adRe j

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba abi kardeş 2 kişiyiz %40 raporumuz var Fenilketonüri den. Abim atanarak memur oldu yıllar öncesinde evi ve arabası var sgk dan sosyal yardım alıyoruz sadece her ikimizde çölyak için Engel oranı tutmadığı için araç alamadık ama halihazırda kendi aracı var sıradan insanlar gibi mtv ödüyor. Engelli olduğu için mtv den muaf olabiliyormu ? Birde evi aracı olmasına rağmen engelli olduğu için başka bir sosyal yardımdan faydalanabilirmi ?

Ek olarak bende özel bir şirkette işçi olarak çalısıyorum hiçbirşeyim yok üzerime sadece sgk dan çölyak yardımı alıyorum ben ne gibi biryere sosyal yardım için başvurabilirim

@adRe j Merhaba ben çalışmıyorum yüzde 60 raporum var bana yardım vermiyorlar siz nasıl alabiliyorsunuz?

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
@samedo99,

Çölyak olarak geçiyor sgk glutensiz ürün yardımı yapıyor aylık 525 TL

ne gıbı yardım var nereye basvurmalıyım bılmıyorum

Öncelikle sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'na başvuracaksın maaş için ondan sonra da yine Google'a yaz %60 engelli sosyal hakları nelerdir diye zaten orada çıkıyor neler olduğu

@oxzd Hayır almıyorum.Ailemin yanında kalıyorum.babamin sadece emekli maaşı var evde 3 kişiyiz .ev babamın uzerine çıkmaz yardım diyor memur

@adRe j, insanın canını alin bir de daha ne istiyorsunuz onu alalım bunu alalım daha ne atanmış evi arabası var işi var daha yardım peşindesiniz ay Allah korusun siz gibilerden

@adRe j,

Su ve elktirik indiriminden yararlanabilirsiniz ,ayrıca vergi dairesine müracaat ederseniz aracın mtv ve evin vergisinden de indirim talep edebilirsiniz vergi dairesine gitmeden otomatik vergi indirimi uygulanmiyor maalesef bu kurumlara raporlarının ibraz etmeniz gerekli.ayrica e devlet üzerinden engelli kartı çıkarırsanız ücretsiz park , mesire ve müze gibi alanlara ücretsiz giriş imkaniniz var

@adRe j, insanın canını alin bir de daha ne istiyorsunuz onu alalım bunu alalım daha ne atanmış evi arabası var işi var daha yardım peşindesiniz

Evi işi arabası olarak burada daha yardım soruyorsun o kadar ekmeğe muhtaç kişi sizin kadar yardım dilemez be neyin yardımı hayırdır ya evi arabası var memur olarak atanmis faha nereden yardım alırız pehine dusmus şaka mısınız siz be dünyayı verseler yok demeyecek adama bak ya

Üst Alt