Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%40 ruhsal engelli biri ÖTV'siz araç alabilir mi?

kakomiri

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba. Ben %40 Ruhsal engelli bir bireyim. Doktorum motorlu araç kullanmamın gerek kendim gerekse başkaları için tehlikeli olacağını söyledi. Geçmişte aldığım ehliyetim var ama ehliyette senede bir kontrol şartı olan bir kod var. Ben kodu yenilemek istiyorum fakat sonuç ehliyetle araç kullanması uygun değildir şeklinde çıkabilir. Bu durumda sorum şudur: Araç kullanamayacak olan şahsıma ötv indirimli araç alabilir miyim? Beni babam ya da kardeşim bir yerden bir yere bu araçla götürebilir midir? Böyle bir durum için geçmişte bir avukat başvuru yapmış ve olumlu sonuçlanmıştı. Sonuç olarak ötv muafiyetli ya da indirim araç alabilmemin yolu var mıdır? Cevaplarsanız ve yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Bu konuda ben de çok araştırma yaptım da sen kullanmayacaksan rapor oranının %90 ve üzeri olması gerekiyor
Ya da senin kullanabilmen için ortopedik engelli olman gerekiyor

Üst Alt