Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%43 rapor ile sosyal yardım alabilir miyim?

DIRILIS1

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
arkadaslar %43 ile surekli rapor verdiler . rapor kullanim amaci bolumunde
egitim:degerlendirilimedi
istihdam:evet
sosyal yardim :degerlendirlimedi
engelli kimlik karti :evet
bu sonuca gore sosyal yardim alabilirmiyim ?iki seneden fazla bi zaman is vermediler rahatsizliktan dolayi bende simdi calismadan sosyal yardim alamak istiyorum 100 tl de olsa o parayi almak istiyorum.
beni bilgilendiririmisiniz bu konu ile ilgili
tesekkurler raporu bu gun aldim 28/02/2017

DIRILIS raporun uygun olmadığı için evde bakım aylığı alamazsın (evde bakım aylığı için % 50 ve üstü ağır özürlü rapor gerekir çünkü).

18 yaşından buyuk 65 yaş altında isen ve hanede kişi başına düşen aylık gelir 423,58 TL altındaysa 2022 engelli aylıgı alabilirsin. aksi takdirde alamazsın. hane geliri hesaplanırken hanedekilerin her ne ad altında olursa olsun her türlü geliri, malı mülkü hesaba katılır.

hanenin aylık gelirirni bilmeden boyle genel olarak yazmak zor oluyor işte:)

en iyisi madem sıcağı sıcagına rapor aldın şuradan işe başla ve haklarını öğren:https://www.engelliler.biz/forum/di...haklar-ve-haklariyla-ilgili-site-rehberi.html

Kalem eski adiyla yesil kart liyim.kisi basi gelir 300 lira 37 yasindayim.cevap icin tesekkurler

DIRILIS o zaman hemen kaymakamlıkta bulunan vakfa (SYDV) gidip 2022 engelli aylığı için başvurunuz. eger hanede kişi başına düşen aylık gelir 423,58 TL altındaysa size 2022 engelli aylıgı baglanacaktır:https://www.engelliler.biz/forum/20...iktarlari-ve-muhtaclik-siniri-belli-oldu.html
2022 aylıgı baglandığı takdirde 60/c 3 GSS kapsamında sağlık guvenceniz olacak. bu da eski yeşil kart gibidir primi devlet öder.
maddi sıkıntı yaşıyorsanız para yardımı da talep edebilirsiniz vakıftan ayrıca. vakıf (SYDV) yapılabilecek yardımlar konusunda sizi bilgilendirir. siz de sorun zaten vakfa hangi yardımlardan yararlanıp yararlanamayacagınızı.

Kalem sabah ilk isim kaymakamligin kapisini kesmek olacak :)
ilginiz icin tesekkur ederim sagolun

rica ederim:) gelişmelerden de haberim olsun lütfen.

@Kalem tabiki .vakif ayligi alma imkanim olurmu ? 2022 ayligi yerine ? hayirli geceler

kaymakamlik 2022 ayligi icin olur dedi bi evrak verdi aile fertlerinin imzalamasi icin

DIRILIS size başvuru alındı belgesi de verdiler mi? başvuru tarihinizi tespit açısından bu önemli benim için.
vakıftan sosyal inceleme için hanenize de gelecekler. tüm iş ve işlemleriniz en geç 1 ay içinde tamamlanır inşallah. geliriniz sınırı geçmiyorsa 2022 aylığı bağlanacaktır rahat olun.
vakıflar genel müdürlüğü tarafından ödenen muhtaç aylıgında belli bir kontenjan var. bağlanması biraz zor. 2022 aylıgı daha hızlı baglanır. ama siz yine de vakıflar genel müdürlüğüne muhtaç aylığı için başvurabilirsiniz. muhtaç aylığı baglanırsa 2022 aylığını kestirmek zorundasınız bilin.

Kalem 03.03.2017 bugun basvuruda bulundum basvuru alindi belgesini verdiler.

tamamdır:) inşallah aylıgın onaylanırsa aylık başlangıç tarihin 1 nisan olacak. aylığın onaylanırsa haziran'da 1 nisandan itibaren ödeme yapılacak sana. nisan + mayıs + haziran dönem maaşı (haziran,temmuz,agustos) ödemelerini haziranda alacaksın.

Kalem e devlette yardim durumu kisminda bu gune kadar basvuru yaziyordu / bugun ise devam ediyor yaziyor . bu maasin onaylandigi anlamina mi geliyor ?

Kalem vatana millete hayirli olsun :) tesekkurler .ek bi bilgi daha paylasim sydv arkadasim calisiyor ,basvuru yapmadan once iskurdan is arayan belgesi al onuda dosyaya koyalim demisti,bende o sekilde yaptim

rica ederim:)

@DIRILIS sosyal inceleme için evine gelmediler mi vakıftan? başka bir uyenin de sosyal incelemesi yapılmadan e-devlette aylık durumu "devam ediyor" yazmaya başlamış. sosyal inceleme yapılmadan 2022 aylıgı işlemleri tamamlanmış sayılmaz ve aylık onaylanmaz.
vakfa sen de sorsana bi. sosyal incelemen yapılmış mı, aylığın baglanmış mı?

Kalem gelen olmadi ,bildigim kadariyla sydv de calisan arkadasim gidiyor ev ziyaretlerine durumumu bildigi icin gerek gormemis olabilir diye dusunuyorum.cunku ben basvuru yaparken arkadasimla basvuruyu alan memur kendi aralarinda haftaya kurul var ona yetistirelim diyordu(yardimci olmak acisindan) .ayrica bi sitede okudum yanlis hatirlamiyorsam 2022 icin artik ev ziyareti yapilmiyor diye okudugumu hatirliyorum.

DIRILIS anladım. ama yine de içimin rahat etmesi açısından sen pazartesi arkadaşına sor. aylığının baglanıp baglanmadığını.

Vakıfta tanıdığın olduğu için belki ssosyal incelemeye gerek duymamış olabilirler dediğin gibi. bunu bilemem.

ama Yönetmelik gereği sosyal inceleme şu şekilde yapılır ablası:

Sosyal inceleme
MADDE 6 - (1) Sosyal inceleme, hane ziyareti ve çevre araştırmasından elde edilen bilgilerden oluşur.
(2) Sosyal inceleme; başvuru formunda beyan edilen bilgiler ile merkezi veri tabanlarından yapılan sorgulamalar doğrultusunda elde edilen bilgilerin doğrulanması ve hanenin genel durumunun mahallinde tespit edilmesi amacıyla, Vakıf personeli tarafından başvuruda bulunanın ikametgâhına ve çevresine gidilmek ve hane ziyaret bilgi formu doldurulmak suretiyle gerçekleştirilir.
(3) Aylık almaya hak kazanan kişilerin sosyal incelemeleri her yıl yenilenir.

Üst Alt