Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

4C Emeklilik işlemleri evrak takibinde yer alan ifadeler ne anlama geliyor?

İzmir valiliginden gelen evrak işlemi tamamlanip gonderilismis valilige diye bilirim

Benim de 02.10.2019 tarihinden bu yana aynen bu haliyle kaldı.
Aynen böyle 2 satır halinde. Ama şu an üst kurumumda imza geziyor.
Muhtemelen ayrılış yazım haftaya gelecek sistem üzerinden.
Sürecin ne kadar süreceği konusunda fikir sahibi olmanız açısından yazdım.
Hayırlı olsun bu arada

Aytektek , AhmetGS17 teşekkürler arkadaşlar.

AhmetGS17 yazılanlardan anladığım emekliliğim saglık kurulundan geçip onaylandı anlamına geliyor anladığım kadarıyla. şimdiki süreçde neler olacak . öğretmenim bu arada.

ATABEYİ

O süreç tamam. Raporunuz onaylanmış görünüyor.
Benim evrak 02.10.2019'da görünse de SGK'nın söylediği 10 Ekim'den itibaren işlem görmeye başlamış.
Aslında şöyle düşünmek lazım; Evrak kayıt birimine 02.10.2019'da gelmiş ve kaydedilmiş.
Ancak 10.10.2019'dan itibaren evrak gezmeye başlamış. Yani görmesi gerekenler görmeye başlamış.
Sizin işe gelince; Ayrılış/İlişik Kesme için tahminim 45-60 gün civarında bir süreç var.
Tabi bu 30 günde de gerçekleşebilir. Malum resmi işlerde bir standart yok.
Maaş ve ikramiye için ise yine en az 30 gün sürer. Ama siz 45-60 günü göze alın.
Topladığınızda bugünden itibaren ayrılış+maaş/ikramiye için önünüzde 60-90 gün arası bir süreç var.

Bu arada buraya da baktınız mı?
E-Devlet üzerinden buraya girin.
Tarihi 2019 yapıp sorgulatın

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sso-evrak-takip

Bu durum raporun onaylandigi anlamina gelmez sgk izmir valiliginden gelen evraki geri geldigi yere gondermis demek burda ek evrak istemis olabilir veya raporu onaylamis veya oranini dusurmus olabilir veya baska bi hastaneden yeni rapor isdeyebilir raporun onaylanmis oldugu burdan anladilmaz yazi elinize gelince anlarsiniz veya sgk evrak kayittan ōn bilgi alabirsiniz isleminizle ilgili

Aytektek

Aslında evet ben evrakın yeni olduğu detayını unuttum. O nedenle öyle bir çıkarımda bulundum.
En iyisi en az 1-2 hafta beklemek. Nasılsa sorun varsa bir şekilde haberdar olur arkadaş.
Tabi inşallah olmaz.

ATABEYİ benim durumumu belki okumuştursun %46 oranlı ilk rapor ile başvuru yapmıştım raporda yeterince detay olmadığı gerekççesiyle ben KTÜ Üniversite hastanesine yönlendirdiler ''durum bildirir raporu'' istediler. İstedikleri ''durum bildirir raporu'' nu aldım 16 Haziran 2015 tarihinde gönderdim evraklar 23 Temmuz 2015 tarihinde E Devlet'te takibe düştü 17 eylüle kadar milim milim ilerledi sinir sistemlerim iyice bozuldu baktım olmuyor.. hiç sevmediğim bir işi yapmaya karar verdim yardım istedim yani torpil aradım buldum evraklar bir haftada 23. Ekim 2015 günü tamamlandı. yani diyeceğim o ki normal şartlarda 6 ayı göze alacaksın kendini buna hazırla. daha önce çıkarsa ne ala. Bu süreçlerin sonunu beklemek çok zor bunu yaşadığım için biliyorum biliyorum. ya sabır kardeşim şimdiden hayırlı olsun♥

AhmetGS17

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sso-evrak-takip[/QUOTE]

dedigin yerde bunlar çıktı buraya görede halen beklemede.

Rus0fq.jpg

ATABEYİ

Bunlara çok takılmayın. Zaman her şeyin ilacı.
Benim 3 satır var ve 3.satı beklemede yazıyor.
Halbuki ben emeklilik dilekçemi verdim de bir kaç güne ayrılışım gelecek.
Tahminim üst kurumum "personelin emekli olmak üzere ayrılışını yaptık" diye SGK'ya yazmalarının ardından "Gelen evrak dosyaya kaldırıldı" yazacak

170 evrak onayda demez atabeyi sgk soralim gelen cevabi bildirelim der genel de soyle soyler sgk tarafindan islemler devam ediyo evrakiniz baskanliga ulastiginda bilgi verecek der 170 evrak onayda demez diye biliyom yanlis anlamis olabilirsiniz

Aytektek dün aradım onay sürecinde dediler. Bugün tekrar aradım bir takip no oluşturdular. üç gün sonra 170 i tekrar arayacakmışım onlar bu takip nodan detaylı bilgi vereceklermiş.

170 de tutarsız bilgiler verebiliyor.
Ben bir keresinde aradım, görevli "Evrakınız maaş bağlama servisine yönlendirilmiş" dedi
Bir kaç gün sonra aradım, bu kez başka bir görevli "Evrakınız işlemleri devam ediyor" dedi
Ben de önceki verilen cevaptan bahsettim. Maaş bağlama servisine yönlendirilmiş diye bilgi vermişlerdi dedim.
Görevli "Önümdeki ekranda öyle bir bilgi yazmıyor. Önceki konuştuğunuz arkadaş nereden gördü bilmiyorum" dedi
Bir kaç gün sonra SGK sitesindeki evrak takip sayfasından baktığımda gerçekten maaş bağlama servisinde görünüyordu.

@AhmetGS17

RT1UFy.jpg

Bu günde "Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış" olarak gözüküyor. Bu ne anlama geliyor olabilir. Onaylanmamış anlamı çıkar mı bundan moralim çok bozuldu inan. Zaten raporum %40 bipolar bozuklukdan onaylanmayacak diye insan korkuyor.

EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'nü aradım oradan bilgi aldım şükür onaylanmış. Oradan görüştüğüm memur %40 emekli olabilir diye yazı yazılmış dedi.

ATABEYİ

Yok aksine ben olay bitmiş anlamı gördüm
Zaten SGK raporu onaylayıp "İstediği zaman emekli olabilir" cevabını vermişse geriye sadece emekli olabilmek için gerekli çalışma süresini elde etmiş olmak kalıyor. O da tamam ise olumsuz düşünmeye gerek yok.
Ama o cevabı görmeden bu işlem olduysa o zaman olumsuz düşünülebilir.
Ben açıkçası olumsuz bir şey görmüyorum şimdilik

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bu arada ben bu mesajı yazdıktan sonra e-devletten ben de bakayım dedim
Bende de "Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış" yazmışlar
Bekliyor yazıyordu düne kadar

AhmetGS17 teşekkür ederim. 2 yıl fazlam var. normalde 18 yıl ben 21. yılı çalışıyorum.

ATABEYİ

Evet benim için de 18 yıl yeterli ama ben 23 memuriyet 3,5 yıl da SSK toplam 26,5 yıl hizmete sahibim.
Ben bu hafta ilişik kesme yazısını bekliyorum artık.
İmzadaymış. Bu sabah Ankara'yı kuvvet komutanlığını arayıp sordum.
Bu hafta içinde ayrılış yazısı size ulaşır sanırım dediler.

4-C emeklilik takibinde verilen numara

İki ocakda ilişiği kestim. Milli Eğitimden beş haneli bir numara verdiler ( 12345 gibi )emekliliğini e devletten bu numara ile takip edeceksin dediler. Fakat e devlette o numara nasıl kullanılacak nasıl takip edilecek bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Bize numara falan vermediler E Devlet'ten ''4C emeklilik sorgulama'' diye ara orda sisteme düşünce görünüyor.
Ama MEB'in ki başka ise onu bilmiyorum. hayırlı olsun kardeş.

@algaNihat [FONT=sans-serif]sağolasın. [/FONT]hocam 4c emekliler ayın kacindan kaçına maaş alirlar

Üst Alt