Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

4d Kamu İşçisi memur olursa 4c ikramiyesine etki eder mi?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
578
Reaksiyonlar
116
4D Kamu İşçisi sonradan memur olursa eğer, çalışmışlığı kadar memurluktan yani 4C li emeklilik hizmetinden sayılır mı?

(KENDİM İÇİN SORMUYORUM BUNU)

(HİZMETLİ olarak memur olursa)

Prim gününden sayılır orasını biliyorum. KIDEM TAZMİNATI, İKRAMİYE gibi 4D li döneme ait. BU 4D HİZMETLERİ KAMU HİZMETİNDEN SAYILIRMI?
(4C den emeklilikte)

eğer önceki 4d li hizmetinizden kıdem tazminatı almadıysanız emekli ikramiyesine eklenir hizmetinizi yok sayacak değiller ya

Yani 4D hizmetleri 4C hizmetinden sayılacaktır ve hakedilen ikramiye alınabilecektir.

(Ben kendi adıma sormuyorum)

şöyle demiş:

- Ancak, 08/09/1999 tarihinden önce görevlerinden istifa ederek ayrılmış işçiler hiç bir koşulda kıdem tazminatı alamıyorlar. Kıdem tazminatına hak kazanmadıkları için de bu kişiler memur olup memurluktan emekli olduklarında da bu sürelerine emekli ikramiyesi alamıyorlar.

-Aynı kamu işyerinde işçi olarak çalışırken, aynı kamu Kurumunun işlemi sonucunda memur olarak kadroya ataması yapılanların/geçirilenlerin, işçi olarak geçirdikleri süreler emekli olduklarında emekli ikramiyesi hizmet yılına dahil edilir.

Bu şartları taşıyanlar emekli oldukları zaman kamu işyerlerinde geçen ve kıdem tazminatı alınmamış olunan sürelerine karşılık emekli ikramiyesi alabiliyorlar. Burada emekli olunması için mutlaka memurluk olarak emekli olma kuralı bulunmuyor. İster işçi ister esnaf, ister memur olarak emekli aylığı bağlanmış olduğunda kamu işyerinde geçen sigortalı sürelere emekli ikramiyesi alabiliyorlar.

Üst Alt