Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 senede bir kez bipolar atağı normal mi?

Mustafa788

Üye
Konular
37
Reaksiyonlar
15
Son 5 senedir 1 atak normalmi ilaçlar koruyucu tedavi için kullanılıyor sanırım 1 sene sonra ilaçsiz devam edilebilir dedi doktor kullandığım ilaçlar depakin chore 1500 ve rexapin 15

2017 den beri atak gecirmiyorum acaba gerçekten bipolar mıyım değil miyim diye şüpheye düştüğüm bile oluyor .🤔

Arkadaş bu işler böyle gider :) önce 6 ay içmelisiniz derler . Sonra 2 seneye çıkar , sonra bu ilaçlar sizi koruyor derler. Derler derler. İlaç kesmezler ölenee kadar devam .

İlacı üç gün bile içmediğim oluyor uykusuzluk dışında bir problemim yok uyusam hiç içmem.

Ben hersene bi iki kez maniye yada hipomaniye giriyorum ! Depakinden kurtuldum

5 sene içinde mani veya depresif atak olabileceği gibi ömründe 2..veya 3 kez atak yaşayan bile var... bipolar bozukluk çok farklı bir hastalık.

Uzun uzun tartışılabilir.

Zaten 4 veya 5 yıl hiç problem yaşamayan kişinin teşisi kaldırılır demişti doktor bipolar için.

Bipolar bozukluk çok karmaşık bir hastalık.. ömründee bir kez veya iki kez atak yaşayan bile var.

@Mustafa788,

Şizoyum 20 yıldır hiç atak geçirmedim

Bipolarite kronik bir hastalıktır. İlaç kullanmadan geçmez bu hastalik .

Tebessüm ettirdin eyv🙂
Ömrü kısa veya uzun olmasıyla ilgili bir durum değil.
@osmangazi,

@Serhatç,

Evet ilk hastalandım ilaca başladim remisyona girdim remisyona girmek için nal vurulmak lazım nallayin😂🤣 norodol akineton. Largatil stabilim şu an 23 yıldır

@(Gölge),
Peki bu nal halüsinasyon görmemek icin mi sesler vs icin mi iyi geliyor

Bipolar teşhisi almak için yıl içinde bi iki manik atak depresyon alınması sart

Merhabalar ben bipolar hastasıyım depakin ve rexapin alıyorum son gittiğimde doktor hanım depresif şikayetlerimden dolayi prozac yazdı bende atak geçireceğim korkusu başladı sizce neden

@Mustafa788,
Ben 3 yıl antidepresan kullanıyorum ve atak geçirmedim. Hastalık yok hasta vardır derler. Senin de aynı durumda olacaksın diye bir kural yok. Eğer hasta olsaydın hipomani veya maniden bahsediyorum korku hissetmezsin. Psikiyatri hakkında bilinmesi gerekenler isimli konuya bipolar ve anksiyete hakkında ekleme yapmıştım onu okuyabilirsiniz isterseniz.

Üst Alt