Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

emeklilik maaşı olarak söylüyorum. derece kademe yıl prim olarak. maluliyet demek tam maaş demek. emeklilik. engelli emekliliği ile maluliyet farklı. maluliyet maaşı daha iyi.

yani feodaraplanet malulen emekli olmuş bu maaş bağlanmış. engelli olarak emekli olsa bu maaşı göremezdi.

Hala tam netlik yok emekli oldukça arkadaşlar yazsın veya çevrenizde olan varsa paylaşalım

bu kadar maaş alamazdı. benim anladığım kadarı ile böyle
fedoraplanet

fedoraplanet cevaplasın %60 rapor ile mi ekeli olmuş. malulen bağlanan maaş. normal engelli indirimi ile bu kadar maaş bağlanmazdı.

işe girdiğinde rapor oranı neydi?
emekli olurkan oran neydi?

ben sgk da çalışıyorum.

inşaallah malulen emekli değildiri
vergi indirimi ile emekli olmuşsa çok iyi maaş.

malulen emekli olmuşsa bizim işler bozuk. emekli maaşı düşük olur

bizim maaşlar düşük olur

bende dün sgk dan gelen yazıda okudum emeklilik işlemini yapan arkadaşta doğruladı alacağı maaşı rapor yüzde 85 ti sanırım 2176,80 maaş ek ödemede 130.01 tl yani 2300 tl maaş alacak

bende malulen emekliyim ben neden bu parayı almıyorum bu işte bir yanlışlık var doğru bilgi verin lütfen.

Hugo88 senin durum nasıldı tekrar bilgi verirmisiniz maaş ne kadar baglandı 4 c limisin

kaç yıldır memursun sgk girişin ne zaman durumun hakkında bilgi verirmisin tekrar

4c liler daha avantajlı sanırım 2008 den önce giren memurda avantajlı maaş konusunda 2008 sonrası memur bitik :D

Ben kurumda çalışıyorum bir türlü net öğrenemedim. Anlattıkları kadarı ile vergi indiriminden 15 yılda emekli olursam çok düşük maaş bağlanır diyorlar. 2008 sonrası devlet memuru isen çokta hoş değil. Derler. Ankarada sgk ya sordum bir cevap alamadım.

2023 TE BELLİ OLACAK SANIRSAM BU GİDİŞ İLE

2018 emekli yılı
2003 ssk 2015 memuriyet
3500 gün

Hugo88 sizin toplam prim gun sayinizin yani 3500 gun priminizin kac gunu memuriyette kac gunu normal ssk da gecti bu onemli,yani siz 2015 te memur olup 2018 de malulen emekli olmuşsunuz anladigim kadariyla...bu durumda 3 yillik memuriyetinizde kacinci derecenin kacinci kademesinden malulen emekli oldunuz,varsa eger ek gostergeniz derecesi bunlar malulen emekli maasinin hesaplanmasinda onemli konular...

Hugo88

ne kadar maaş bağlandı size acaba? malül demi. derece kademe nedir emekli olurken yeni rapor istendi mi?

7/1 den emekliyim ek gösterge hesaplamada yazmıyor.Kanuna göre 9000 prim günü üzerinden hesaplanır.Diyor yani 25 yıl bir fill çalışmış gibi oluyor ama sonuçta ilk maaş 1.200 idi. Yeni rapor istenmedi muhendis3232

Malulen 1200 tl bağlandıysa noırmal emeklilik vergi indirim olanlar dahada düşük olur. Malulen tam maaş bağlanıyor

Hugo88

2008 den sonra memur olanlara yeniden rapor istenir demişlerdi oturanboğa sanırım istenmemesi iyi yanlız maaş neden düşük

Arkadaşlar maaşı nerden ve nasıl hesaplıyoruz bende 2013 yılında memur oldum öncesi 2001 den itibaren sgk

slimer slimer şu an çevrimiçi (online)
Arkadaşlar maaşı nerden ve nasıl hesaplıyoruz bende 2013 yılında memur oldum öncesi 2001 den itibaren sgk

derece\kademe 4. derece olmadıysa sizin ek göstergeniz boş olduğunda sağlıklı bir hesaplama mümkün değildir.

Hugo88 Hugo88@ bence siz son 7 yillik odenen primlerde en cok ssk odendigi icin sskli sayilmis olabilir misiniz?

mümkün değil e-devlette maaş bilgileri 4c de yani devlet memuru

Hugo88 DURUMUNUZU YAZARMISINIZ KAÇ GÜN SSK İLK GİRİŞİNİZ NE ZAMAN NE ZAMAN MEMUR OLDUNUZ KAÇ GÜN MEMURİYETİNİZ VAR BİLGİ VERİRMİSİNİZ

Hugo88

eger memuriyette 1261 gün çalışmamışsan ssk dan emekli olmuşsundur büyük ihtimal o yüzden 1200 tl baglanmıştır tam net yazarmısın ssk kaç gün memuriyet kaç yıl memuriyet 3 yıl görünüyor 1261 günü doldurdunmuydu

mümkün değil e-devlette maaş bilgileri 4c de yani devlet memuru

Hugo88 memuriyette toplam kaç gün çalıştınız siz daha ne kadar çalıştıgınızı bilmiyorsunuz bilgi vermiyorsunuz yok bir önceki sayfada yazdım falan fistan adam gibi durumunuzu net yazın

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!
Herkes soruyor ama bilmiyorki nasıl emekli olduğunu arkadaş.

durum gayet net dikkatli okursan anlarsın

2018 emekli yılı
2003 ssk 2015 memuriyet
3500 gün

Ben bilgim ve tecrübelerim dahilinde bilgi aktarmaya çalışıyorum, gel gör ki
bazılarına göre ben nasıl emekli olduğumu bile bilmiyorum ,o zaman bana soru sormayın kendiniz emekli olun öğrenin.

Üst Alt