Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

haydi hayırlısı arkadaş, sonucu buraya yazarmısın lütfen

4 c den emeklimi oluyorsunuz durumunuzu tekrar yazarmisiniz daha önce ssk varmiydi ne zaman memur oldunuz v.s

Members

Açıklayıcı yazar misiniz ssk kaç gün memuriyet giriş ne zaman ssk giriş ssk pirim gün

04.02.2022 tarihinde sgk ya emeklilik görüş sormuştuk bugün cevap geldi 2000 tarihli raporumla önce hizmetli 2010 da sonra 2013 te ekpss ile vhki olmuştum tekrar rapor almamı istiyor 2021 de çıkan yönetmeliğe göre değerlendirmeye almışlar raporumu

Bu arada VHKİ "Ek Göstergesi" varmı? VARSA NE KADARDIR?

Ben 2008/EKİM ÖNCESİ(EMEKLİ SANDIĞI) GİRİŞLİYİM(5434 e Tabiyim ben)

benim görüşüm engelli olarak vergi indiriminden emekli olan en düşük emekli devlet memuru maaşı bağlanacaktır.

yaı arkadaşlar şaka mısınız siz :D şurda 2 cümlelik şeyi tartışırken bile hakaret ediyorsunuz birbirinize... artık şu maaş tantanalarını bitirin! 2008/10 sonrası memur olanların şu anki tarih itibari ile alacakları maaş 2400 tl civarı, 2008/10 öncesi emekli olacakların ise 3-4 arasıdır... uzatmayın şu işleri.. hastalığı idare edebilenler çalışmaya devam etsin, Allah yardımcımız olsun.

Merhaba ben bir sgk danışmanlık şirketine maaşımı hesaplarım. Bu şirket 5510 ile mecburen emekli edilmiş asker ve polislere yanlış maas bağlanıp baglanmadigini söylüyor. Tam 10 yıllık memuriyet 2012 memurluğa giriş ile maaşım 3371 lira çıktı. Haberiniz olsun. Bu şirkete başvuran 9-10 yıllık polisler askerler de hemen hemen aynı maaşı aliyor

Merhaba ben bir sgk danışmanlık şirketine maaşımı hesaplarım. Bu şirket 5510 ile mecburen emekli edilmiş asker ve polislere yanlış maas bağlanıp baglanmadigini söylüyor. Tam 10 yıllık memuriyet 2012 memurluğa giriş ile maaşım 3371 lira çıktı. Haberiniz olsun. Bu şirkete başvuran 9-10 yıllık polisler askerler de hemen hemen aynı maaşı aliyor

peki 2016 yılında emekli olan eski memur ( 20 yıl hizmet süresi idari amir) maaşı nedir? 2008 öncesi memur olduğu için daha mı fazladır?

Arkadaşlar bu ek gösterge tantanasi var o yüzden Ocak 15 sonrası 600 ek gösterge alıp öyle emekli olacağım ondan yazamadim. Durumumu e ilgili önceki mesj. Bakabilirsiniz.

5510 a tabi memur
%52 oranlı raporu var 2010 da çıkarmış raporu
İşe engelli memur sınavıyla 2012 yılında engelli kadrosunda başlamış
muhendis3232

(Gölge)

çok pardon memur değilim ama meraktan girdim şimdi 2008 öncesi işe giren memur 6500 tl emekli maaşı alırken( emekli olurkenki ünvanı vs amir mi müdür mü değişir ) ama 2008 sonrası olanlar 2400 tl civarı yani ...bu parayla kim nasıl geçinsin ama nasıl hangi mantıkla?

hanifeaydin

Hekim Birliği Sendikası 2008 Sonrası Memuriyete Başlayanların Mağduriyeti ile ilgili ilk defa konu açtı zamanla düzenlemee yaparlar.
Hekim Birliği Sendikası tarafından yayımlanan tabloda, 2008 öncesinde göreve başlayan bir memur 2008 yılından sonra göreve başlayan bir memurun emekli maaşındaki fark gösterilerek yaşanan mağduriyeti anlattı

bugün babamla konuştum , Allaha şükür biz kardeşler olarak yardım yapıyoruz ancak hiç bilmiyordum maaşını .2000 yılında kamudan işçi olarak emekli oldu . ( engelli değil) en son yapılan zamla maaşı 5200 tl olmuş. annem evhanımı .evleri kira . şimdi kardeşler olarak biz yardım etmesek yaşlı bir çift 5200 tl ile nasıl geçinir bu nasıl bir mantıktır? Yazık yazık yazık . Allah kimseyi yardıma muhtaç etmesin.

Engelli Memur olarak göreve başlayıp Hayat Boyu (Sürekli) raporu olup da Emeklilik başvurusunda SGK tarafından yeniden Rapor istenilen oldumu? Yoksa Vergi Dairesinin yaptığı gibi SGK sağlık kurulu raporu onaylayıp emekli ediyor mu? Yeniden Heyete girmek kazanılmış hakkı riske sokmaz mı?

Üst Alt