Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%70 engelliyim. 10 aylık kızım var. Hangi sosyal haklardan yararlanabilirim?

denizakdemir

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Ben 28 yasında % 70 işitme diyabet ve görme sorunu yasayan biriyim. 10 aylık bir kızım var ve evliyim. Eşim bizimle pek alakadar olmayıp engeli mide bahane ederek evden ayrıldı. Ben de elimden geldiğince kızıma hem babalık yapıp hem de ona bakmaya çalışıyorum.

kendim evden sosyal medya üzerinden kullanılmış elbise ve birtakım işlerle ilgilenip geçimimi sağlıyorum. Kızıma bıkacak kimse olmadığı için sabit bir işte de çalışamıyorum.

eşimizle resmi olarak evli görünüyoruz ve ikameti burada duruyor evim kira herhangi bir taşınmazım banka da hesabım bulunmamakta.
2022 maşını almaktayım bunun dışında bir gelirim bulunmamakta ( elbise satısı dışında ) esim bizden ayrıldıktan sonra işe giricegini ve calışıcagını söyledi bildiğim kadarı ile ozaman benim 2022 maaşımı keseceklermiş.

bu durumda ne yapabilirim. sizden bir akıl rica ediyorum kızım çok kucuk ve bakıma ihtiyacı var ve bıkacak benden başka kımsesi de yok bu burumda ne yapabilirim.

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Allah yar ve yardımcınız olsun.
Evladım benden bıkar deyip ümitsizliğe kapılmayın.

Üst Alt