Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%80 raporla vergi indirimi alıyorum. Emekli olurken yeni rapor isterler mi?

turgay

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba, benim size bir sorum olacak. Benim 2004 senesinden%80 iş göremez raporum var. 2005 senesinden beri de vergi indiriminden yararlanıyorum. ilk işe giriş tarihim 01.02.1995. gün sayım 3750.
kendim böbrek nakilliyim, raporu da nakil olduktan sonra aldım. Emekliliğe baş vurduktan sonra yeni rapor istiyorlarmış ve oranı %40'a düşürüyorlarmış. 2010'nun 2.ayında 15 senem doluyor benden yeni rapor isterler mi ve emekli olmam gereken süre uzarmı?

Genelde yeni rapor isteyemezler. İlk verdiğin ve vergi indiriminden halen faydalandığın rapor yeterli.

cevap için teşekkürler.eğer isterlerse ve yeni rapor %40 olursa. emekli olmam için gereken süre uzarmı.

%80 den %40'a düşürmesi için manyak olmaları lazım. Sen de dava açarsın onlara :)...

Farzet ki %40 düşerse süre ozar elbette.

Yeni rapor sözkonusu değil. Diğer şartları tamamladığınızda emekli olursunuz.

Yeni rapor gerekmiyor asla. Bende yeni emekli oldum.
Vergi muhafiyetine iş yerine verdiğin rapor geçerlidir.

erken emeklilik.

cevaplar için teşekkür ederim.

merhaba zekhan yeni emekli olduğunuzu belirtmişsiniz ne kadar maaş bağlandı ? çalışırken aldığınız maaşa göre çok düşme oldu mu? tşk

Üst Alt