Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%80 raporum var 3600 gün primle emekli olabilir miyim?

fetibag

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
14.12.1998 tarihinden bu yana çalışmaktayım ve pirim ödemelerim o zaman başladı. Yaklaşık 6 ay sonra 3600 pirim gün sayısını doldurmuş olacağım...

Emekli olabilmek için 15 yıl bir fiil çalışmak ve bu zaman içinde 3600 birim gün sayısını doldurmak gerektiğini biliyorum. Sorum şu şekilde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ...

%80 özürlü raporum mevcut. Buna istinaden vergi indirimden 1 dilim üzerinden faydalanmaktayım. 3600 gün sayımı doldurduğumda emekli olabilme şansım olabilir mi? Eğer böyle bir ihtimal var ise nasıl bir yol izlemem gerek?

Ikinci olarakta 3600 birim gün sayımı doldurduğumda, çalışma zorunluğum olmadığını düşünüyorum. Yanılıyor muyum acaba?

Eğer yanılmıyor isem ben 3600 'ü doldurunca işyerinden istifa edebilirim eğer istifa eder isem tazminatımı alabilir miyim ? Böyle bir hak doğuyor mu pirimim dolunca..

şimdiden teşekkür ederim

1)Birinci derece sakatlıktan faydalandığınız için 15yıl ve 3600 prim gününü doldurmanız halinde emekli olabilirsiniz.
2)3600 güne ek 15 yıl hizmetiniz olmalı.Malulen emeklilik hariç.ilinizdeki SSK müdürlüğüne başvuracaksınız.
3)İstifa etmeniz halinde kıdem tazminatı alamazsınız.İşveren sizi emekliye ayırırsa kıdem tazminatı alabilirsiniz.

Üst Alt