Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%90 ve üzeri ötv indirimi alan kişi tertibatlı araç kullanabilir mi?

ahmet28

Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben spastik parapleji hastasıyım yürüyemiyorum.Ama kollarım sağlam. B sınıfı normal ehliyetimi, B sınıfı elden tertibatlı araç kullanabilir ehliyetiyle değiştirmek için hastanede muayenelerimi oldum.Muhtemelen ehliyetimi değiştirmek için istediğim raporu verecekler. Ve il sağlık kurulundan gerekli işlemleri yaptıracağım.

Haftaya Çarşamba günüde ÖTV indirimi için heyet muayenelerine gireceğim.Eğer raporda oran %90 ve üzeri çıkarsa ben elden tertibatlı araç kullanamaz mıyım? Forumda bazı yerlerde okuyorum,kimisi kullanır kimisi kullanamaz diyor.Kimiside ilgili kişiler prosedürleri bilmediği için zorluk çıkarıyorlar diyor.

Ayrıca ÖTV indirimi raporunda tam olarak ne yazması gerekiyor. Yani raporun oranı ve ÖTV indiriminden faydalanır ibaresinden başka elden tertibatlı araç kullanır ibaresi de yazması gerekiyor mu?

% 90 ve üzeri ağır engellıye giriyor. Arac kullanmanı engellıyebılır bu oran . % 90 uzerı engelı olup forumda arac kullanları okumustum en nıhai kararı yine hastane il sağlık verır sürücü belgesı verırlerse bence olabılırsın.

Üst Alt