Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

94'ten bu tana TSK personeliyim. Engelli raporu ile erken emekli olabilir miyim?

Kesin hüküm kullanıp TSK mensubu engelli kadrosunda olmadığı için emekli olamaz demekte yanlış bence.Böyle konularda kesin hükümlerle konuşup ilk bakışta bizi yanlış yönlendirebilir kanun varken TSK yönetmeliği her türlü aşılır

@Kalem siz Ceneviz ile tel görüşmesi yaptınız mı bir gelişme varmı ?

Bende tsk memurum sonradan engeli raporu aldım kurum beni isdedim ve bilgim dışında engeli emekliliğim icin emekli sandığının saglık kuruluna sevk etti işlem devam ediyo en son emekli sandığının saglık kurulu raporumu incelemiş ve benden raporumun Aslı İsdedi vermedim kurum kkk personel şube emirle iki defa isdedi vermedim emekli sandığının iki defa resmi yazıyla raporun Aslı'nı isdedi bir ay önce gönderdim süreç devam ediyo yani TSK engeli raporuyla engeli olamasın denmesi dogru degil ben isdemesede beni engelraporumdan dolayı kendileri beni emekli sandigi saglık kuruluna emekli durumumla ilgili görüş icin sevk ettiler saygılar

TSK Jandarma personeli Engelli Raporu ile emeklilik için nasıl iletişime geçebiliriz

çeleviz

Mrh çeleviz bende Jandarma personeliyim engelli raporu ile emekli olmak istiyorum nasil iletişıme geçebiliriz acil

Bende aynı durumdayım TSK da muazzaf Astsubayım, engel oranım yüzde 40 , daha yeni vergi indirimi için başvurdum, ordan cevap nereye gelecek ve süreç nasıl işleyecek yardımcı olursanız sevinirim, iletişim telefonu yazarmisiniz lütfen.

Ben de tsk kara kuvvetlerinde 2006 yılından bu yana yardımcı sınıf olarak astsubayım. Hodgink lenfoma evre 2 teşhisiyle 8 kür kemoterapi tedavisi gördüm şun remisyon durumundayım. %60 engelli raporumu yeni aldım.yardımcı sınıf olduğumdan malülük ve sınıf değişikliği tsk sağ yeteneği yönetmeliğine göre mümkün değil ancak erken emeklilik durumunda faydalanabileceğim mi bu yazıdan anlıyorum ne yapmam gerekli vergi indirimi için gerekli işlemleri yarın başlatacağım yardıma ihtiyacım var. Teşekkürler.

Merhabalar bende HVKK mensubuyum %70 engelli raporum ve elimde engelli vergi indirim yazım var. Bugün kuvvetle görüştüm bana engelli emekliliği diye bir şeyin olmadığını sadece malulen emekli hakkım olduğunu söylediler.

Üst Alt