Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

96 ssk girişliyim %60 surekli raporum var. Ne zaman emekli olabilirim?

Goldenarrow

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaslar,
Uzun suredir takip ediyorum forumu ancak ornek olay bulamadım durumumla alakalı. bu yuzden sormak istiyorum... Cevap icin simdiden tesekkurler.

1974 dogumluyum.1996 ssk girisim ve 4100 gunum var. 2005 yılında %60 surekli raporu aldım. 2005 ten beri vergi indirimi alıyorum. Ne zaman emekli olabilirim? Tekrar rapor isterler mi? Emekli maasları normal emeklilere gore kesintiye ugruyor mu? Taban ve tavan emekli maaslari ne kadardır?

tesekkurler.

Selam Goldenarrow.
İşe girş tarihini gün ay yıl olarak verseydin daha net bir cevap verebilirdik.senin verdiğin bilgilere göre 16 Yıl sigortalılık süresi ve 3760 prim günü şartı aranmaktadır.2012 yılında sigortalılık süren doluyor.Bu dönemde başvurman halinde emekli olabilirsin.
- Tekrar rapor istenmez.Bir kez vergi indirimine hak kazananlara böyle bir uygulama yapılmıyor.
- Emekli maaşın 25 yıl sigorta primi yatıran bir vatandaşla aynı kategoriye konmaz.Ama Primlerin yüksek yatırılması maaşına olumlu yönde yansır.Maaşın hesaplanırken tüm yılların ortalaması alınır.

Üst Alt