Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abim için e-devlet üzerinden "engelli kimlik kartı" başvurusu yaptık. Kimlik gelmedi?

aydünyavaz

Aktif Üye
Konular
627
Reaksiyonlar
222
Abim için e-devlet üzerinden "engelli kimlik kartı" başvurusu yaptık. Kimlik gelmedi?

Abim için e-devlet üzerinden "engelli kimlik kartı" başvurusu yaptık. Daha Kimlik gelmedi?

"Hizmet Süreci Başladı" yazıyor "16.03.2022" tarihinde müracaat etmiştik.

KİMLİK ADRESE GELİRMİ SİZCE veya GELİRMİ?

ben de internetten başvuru yapmıştım.ilçemdeki engelli birimi arayıp fotoğrafla gelin dedi orda makinede yapıp teslim ettiler

egoya ücretsiz binebilir ben TCDD yede ücretsiz biniyorum

bende başvuru yaptım 1 2 ay gelmedi .tekrar başvuru yaptım 15 gün sürmedi geldi. bazen görmüyorlar .tekrar başvuru yap . e devlette engelli raporu gözüküyormu ,gözükmüyorsa bizzat gidip başvuru yapılması lazımmış

Daha engelli kimlik kartı gelmedi, gelmezmi acaba?

Ben başvurmuştum uzun süre ses çıkmayınca gidip başvurmuştum. Arama imkanının varsa ilgili birimi arayıp bilgi alın yoksa fiziki başvuru çözüm olabilir.

Engelli kimlik kart çıkartmak için internetten başvurdum..?

Edevletten başvuru yaptım ve 2 hafta sonra "Hizmet Süreci Başladı" yazısı yazıyor. Bu ne anlama geliyor? Kart ne zamana gelir?
OturanBoğa

Başvuru e devletten yapılıyor ama şahsen gidip teslim alman gerekiyor bende öyle yaptım.

Engelli kimlik kartı adrese gelmiyor.

Malesef memlekette hiç bir şeyin doğru düzgün ilerlemediği için bu sistem de böyledir. Ben bi kaç önce aldım fakat adresime gelmedi gidip merkezden aldım bilginize

az önce Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüğünü aradım. sırası gelince basılıp eve gönderileceğini söylediler. ben de böyle olmasını umuyorum

ayDÜNYAvazo geri göndermeli olarak geliyormuş kart. Bir zarf içerisinde geliyor, sadece adres ve isim yazılı. Telefon numarası yazmıyor. Yani geldiklerinde neredesiniz diye arayamıyorlar. Ve evdde yoksanız kart geri gidiyor. Eğer evde olmadığınız anda gelmişlerse kartınız geri gitmiş olabilir.

Gündüz evde kimse olmaz ondan dolayı geri dönebilir belki.

Bende engelli kimlik kartı başvurusunu e-devlet üzerinden yaptım , 20 gün oldu hala "değerlendirmede" diyor, sonuç yok. aile sosyal hizmetleri aradım, biz değil il nüfus müdürlüğüne başvur orası veriyor kimlikleri diyor oraya yönlendiriyor. anlamadım gitti.

Ben gittim aile sosyal politikalar bakanlığından başvuru yaptım 10 sürmedi gelmesi, kimliğin hazır gel al dediler. Sizinki nasıl gelmemiş hayrett

Hayır, bizzat elden başvuru yaptım merkeze gidip.

işte ben hata yapım il merkezi 30 km ondan böyle oldu şimdi gitsem kart başvurusu almazlar çünkü e devlette kart bilgilerim gözüküyor ve aradığımda posta kanalında diye cevap veriyorlar

edevlette yapmıştınız demi sonra kimlik gelmeyince aile hizmetlere gidip bizzat başvuru yapmadınız demi

Benimki de merkeze uzak bayağı bayağı,40 km den fazla. Köyden merkeze gitmek zorluyo insanı yaz da kış da..

ABİMİN ADRESİNE YAKIN sosyal Hizmet Merkezine GELMİŞTİ.

Üst Alt