Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ada şartlarında görev yapamaz raporu aldım, şimdi ne yapmalıyım?

Kuntraven

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Kıbrıs'ta askerlik yapmaktayım. Anksiyete bozukluğundan ada şartlarında görev yapamaz ve 17/C kararı ile hava değişimi aldım. Hava değişimim bitti tekrar Kıbrıs'ta ki birliğime döndüm ve şimdi beni Türkiye'ye yeni birliğime gönderiyorlar. Rdm'de ki komutanım, oraya gittiğimde kesin muaf olursun, 2. Hava değişimi vermez diyor. Daha önce derealizisyon ve depersonalizasyon yaşadığımdan hiç bahsetmedim, şizofreni tanısı koyarlar diye. Majör depresyon ve anksiyete tanılarım var bu arada. Şimdi durumum ne olur sizce? Adada görev yapamaz raporun ve hava değişimin olduğu için başka hava değişimi vermezler, direkt muaf ederler seni dedi. Kesin mi komutanım dedim, %99.9 evet dedi.

Yeni birliğinden kıta kanat formu ile tekrar hastaneye sevk alacaksınız, kesin konuşmak doğru olmaz...tekrar hava değişimi verilebilir.

Hava değişimi verilirse sonrası muafiyettir.
Kuntraven

OğuzHan112

Peki Depersonalizasyon ve derealizisyon yaşadığımdan bahsetsem muafiyet alabilir miyim sizce?

Şikayetlerin ne ise olduğu gibi paylaş doktorla.

Evet büyük olasılık muaf olursunuz.
Kuntraven

Şikayetinizi olduğu gibi söylerseniz muafiyet olma olasılığınız artar. Tekrar hava değişimi verirlerse 3ncüsünde kesin muaf olursun.

OğuzHan112

Edirne'ye sürgün edildim. Fakat bölük komutanımla vedalaşırken şöyle bir şey dedi, burada ki işlemleri unut. Oraya gidince her şeye baştan başlayacaksın. Yani 2 kere hava değişimi alıp, 3. De muaf olursun dedi. Bu doğru mu?

Bazı prosedürler var evet,

Ama hekim illa bu prosedüre uymak zorunda değil,uygun gördüm muaf ettim der noktayı koyar,bunu kimsede sorgulayamaz.

2 kez hava değişimi almışsın,hekim bunları göz önüne alabilir almaya bilir. Ona kalmış bir şey.
Kuntraven

OğuzHan112

Ama bu çok saçma değil mi? Birliğim değişti diye her şeye en baştan başlamak? Sistemde zaten gözüküyor olması lazım daha önce hava değişimi aldığımın, bunu yok saymak çok saçma. Resmen psikolojim gerçekten bozuk diye cezalandırılıyorum, böyle olmak ben de istemezdim ama durumum bu diye Edirne'ye sürgün ediliyorum.. Peki Edirne'ye gittiğimde, hastaneye kıta anketle mi çıkmam gerekiyor yoksa kıta işlevsellik mi? Çünkü komutanların bu konuda inanın bir bilgisi yok, burada forumdan öğrendiklerimle, daha doğrusu sizden öğrendiklerimle ben yol gösterdim resmen hep

2 kez hava değişimi almışsın,bunun yok sayılacağını sana kim söyledi?

Genel olarak 2 kez hava değişimi verilir sonrasında muaf edilir. Ama illla 2 kez hava değişimi alacaksın diye bir şey yok,ilk muayenede hekim uygun görürse direkt muaf edebilir. Bunu söylemeye çalıştım.

Sürgün edildiğini düşünme muaf işlemlerini tamamlaman için Türkiye'ye yolluyorlar.

Kıta anket kıta işlevsellik fark etmez hangisi
olursa.
Kuntraven

Ne kadar zorlaştırıyorlar insanların işlerini. İnsanlarımızın zaten psikolojisi bozuk birde askerlik saçmalığını dayatarak hasta insanlara zulüm ediyorlar. Belki adamın ekmek almaya bile mecali yok ama 6 ay seni esir alıyor tedavini askeriyede göreceksin diyor.
Hem orduya yük hem vatandaşa…

Madem diğer birliğinde muaf edecekler seni kendisi orada neden etmemiş acaba. Doktorlarında üzerinde baskı var sanırım.

Üst Alt