Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adana / İş Bankası'na engelli rampası yaptırdım

desparado

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
uzun zamandan beri Adana kurttepe işbankası şubesinde engelli rampası yoktu.tekerlekli sandelyeyle girmek imkansızdı özellikle müdürü çok duyarsız bir insandı.işbankası genel merkezi ve valiliğe attığım mailler sonunda işe yaradı rampayı yapmışlar.

arkadaşlar biz kendi işimizi kendimiz halletmezsek derneklerden pek bir hayır göremiyoruz. adanada engelli kent konseyinide aramıştım bir ses çıkmadı.En güzeli devamlı mail atmak eninde sonunda yapmak zorunda kalıyorlar.

Tebrikler hemşerim :) Duyarsız yöneticilerin yakasından düşmemek lazım .

bende bu gün vali yardımcılarından birini aradım bina girişine rampa yapılması için inş sonuç iyi olur.
tofd başkanını aradım adam daha yasal mevzuatı bilmiyor bu konuda,niye ofd başkanı olmuş anlamadım

Tebrikler,bende duyarlı koşu yolu ADANA SGK müdürüne buradan bu vesile ile teşekkür etmek istiyorum.2 yıl evveldi Annemin Bağ-kur sağlık işi için gittim.5 basamaklı 4 metre uzunluğunda mermer merdiven.Tabi yerde süründüm tekerlekliyi iki kişi ayrı çıkardı.İşim haftaya kaldı,Haftaya gittiğimde bir usta oraya teketlekli için rampa yapmakta idi.Sordum Müdür bir sakatı görmüş emir verdi bende yapyom dedi.Bizzat görüşmek ve teşekkür etmek nasip olmadı, ama istenirse duyarlı bürokratların üstesinden gelemeyeceği konu yok.

Bu duyarlı davranışınızdan dolayı sizi tebrik ederim sayın desparado.

saolun arkadaşlar devamlı bunlara baskı yapmazsak adam olacakları yok.empati kurmak falan hikaye.lafa geldimi mangalda kül bırakmazlar icraata geldimi hiç birini bulamazsınız.

bıkana kadar bıktırayım taktiğini uygulamışsınız işe yaramış.tebrik ediyorum.tekrar teşekkürler hemşehrim:)

tebrik ediyoruz...

bide iş bankası engelli girişinin yanında işe girişimiz olsa yani oraya sadece müşteri olarak değil personeli olarak girsek daha da ii olurdu...

slm ben kaya burda yeniyim ama neler yapabileceğimi ve sitede nasıl gezeceğimi bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim.

İş bankasına hem genel müdürlüğüne hem de burdaki şubelerine ben de defalarca mail attım,hatta dilekçeler yazdım,hala rampa yapmadılar...maalesef,sizi tebrik ederim,umarım diğer bankalar da artık bu konuda duyarlı hale gelirler...

devam edin.arkadaşımız gibi bıktırma taktiğini uygulayın.olur inşallah.

ben işbankasının internet sayfasındaki bize ulaşın bölümünden yazdım, cevap yazdılar ilgileneceğiz diye daha sonrada genel merkezini telefonla aradım.valiliğe ve belediye fen işlerinede dilekçe yazmanızı tavsiye ederim.ne kadar çok olursa sıkıntının farkına varırlar.

arkadaşlar, bu rampa meselesi hiç olmazsa yeni yapılan yapılarda zorunlu hale getirilemez mi?? zorunlu hale getirilmesi için neler yapılabilir? bu konuda bilgisi olan var mı? inşaat odaları devreye sokulabilir mi bu konuda? ne dersiniz?/

getirilir asabi cadı binalar yapılırken imar izni için belediye ve mimarlar odasına başvurmaları gerekiyormuş.halka açık alanlarda özellikle rampa şartı var.Ama buna ne belediye dikkat ediyor nede mimarlar odası proje onaylanırken.yani her işte olduğu gibi bunuda saçma sapan yapıyorlar.önemli olan kontrol mekanizmasının iyi çalışması oda malasef ülkemizde yok.

yani böyle bir şart var ancak uygulanmıyor öyle mi desparado? bu daha da beter yaa:mad:

ne yapılabilir acaba bu şartı onların kafasına vurabilmek için? bakalım ulaşabilecek miyim bu odalardan kimseye, bir uğraşayım...

İlk başta düşünülüp yapılması gereken şeydir bu rampa aslında.
Ama malesef duyarsız insanlar dolu. Kendi işimizi kendimiz yaptırıyoruz... Tebrikler ..

asabi uğraşırsan süper olur yasaları çiğniyolar aslında.aklımdan hep geçiyor belediyelerle mimarlar odasını mahkemeye versek bişe çıkarmı acaba.maddi açıdan deil sadece yasal yükümlerini yerine getirmeleri için.

tebrikler ben kusadasına yaaptıramamıstım,istanbul genel merkeze bile bildirmeme ragmen..

Güzel Adana mıza yakışmış. Belli konularda belli zorlukların aşılması için çaba sarfetmek gerekir. Bunun karşılığını almak çok güzeldir.

Helal

ellerine sağlık arkadaşım

bende aynı sorunu manavgat iş bankasında yaşıyorum
genel müdürlüğe şikayet dilekçemi verdim eğer bir değişiklik
olursa ki olacak bunun peşini bırakmıyacam sonucunu
sizlerle paylaşırım.

selamlarımla

hak verilmez alınır! bunu unutmayalım hiç bir zaman. güzel dostumuzu ayrıca tebrik ediyorum. engellilere şehirlerarası otobüs ulaşımında indirim uygulanmaya başlandığı ilk zamanlarda pamukkale turizm acente görevlileri bundan haberdar omadıklarını belirtiyorlardı. maillerle izmir genelinde yönetimden aldıkları emirle haberdar olmalarını sağlamıştım ben de! kuzu kuzu beklersek olan haklarımızdan da oluruz,ki oluyoruz zaten. biraz hareket, bilinç ve cesaret diliyorum her birimize...

ayagına ve elıne saglık kardesım ornek olsun turkıyeye tesekkurler

tebrikler gercekten de ...bende bakırköy'de capacity diye bir alısveriş merkezi var ...onun girişine rampa yaptırmıstım...müsteriler için hersey düşünülmüş oldukca lüks bir alısveriş merkezinin kaldıramına cıkmak için bi tane rampa yoktu

Selam...
Rampa mecburiyeti var ve genelde yapılıyor. Ama nasıl..?? Öyle bir rampaki, çık çıkabilirsen. Merdiven ondan iyi.

Benim gözlemlediğim kadarıyla fazla rampa yok, az olan rampaların çoğuda senin dediğin gibi çıkmak imkansız.ne nizam var ne intizam...

Üst Alt