Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

adım adım engelli filmi

toprakfilm

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
“Adım Adım”
Türkiye’de bir ilk gerçek oluyor. Uzun metrajlı bir sinema filminin ana kastını engelli oyuncular oluşturuyor. Genç yönetmen Sinan Uzun dans ile hayat bulan üç farklı yaşam hikâyesi için kayıt dedi. “Adım Adım” sinema filmi usta oyuncuların yanı sıra ilk kez kamera karşısına geçen engelli oyuncular ile bir anıt film niteliğinde.
Eski bir balet olan Şevket’in (Haldun Dormen) hayatı oğlu Tolga’nın ( Gazi Şeker) görme engelli kızı Ayşen’i (Ümran Sevinç) ona bırakmasıyla bir anda değişir. Yaşama müzik ile tutunan Ayşen’e kendisini adayan Şevket, bu umut yolculuğunda farklı hayatların çıkmazında bulur kendini. Kariyerinin zirvesinde geçirdiği trafik kazası ile her şeyi tepetaklak olan Gökhan ve engellini kabul edemeyen Can ile hırçın bir denize doğru yelken açan Şevket’in “Adım Adım” toplum ve önyargılar ile mücadelesidir.
Senaryosunu ve yönetmenliğini Sinan Uzun’un üstlendiği “Adım Adım” alışıla gelmişin dışındaki hikâyesi, oyuncu kadrosunun engelli isimlerden oluşması ile bu alanda Türkiye’de yapılan ilk sinema filmidir. Görme engelli Ümran Sevinç, Down Sendromlu Can Ayan, Bora Acar Zöngür, Mehmet Sefa Öztürk ,Can Filiz gibi engelli oyunculara film boyunca Haldun Dormen, Asuman Dabak, Süreyya Kilimci Gazi Şeker, ve Yüksel Ünal eşlik ediyor.
Dans sahneleri ile dikkat çeken filmde usta dansçı Banu Dağçıoğlu’nun performansı ile hayat buluyor.
Filmin 6 mayıs 2016 da izleyiciler ile buluşuyor.

Üst Alt