Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adını siz koyun.

ECE

Üye
Konular
19
Reaksiyonlar
0
Neden mutluluk bu kadar yakınken,bir o kadarda uzak?.Kafamızdakiler mi bizi mutsuzluğa iten yoksa bizim kafamıza soktuklarımız mı?Tam buldum derken kaybettikelerimiz mi bizleri dünyaya küstüren yada dünya mı bu kadar acımasız.Her ne kadar da elimizde olan şeylerin var olduğunu iddia etsek te bazı şeyler bizim dışımızda gelişiyor,yazılıyor çiziliyor ve oynuyoruz biz istemesekte..Ne zormuş istemediğin rolü çıkarmak.İçin acıya acıya sahnelersin,kanlar aka aka,küçük katılımlar sağlamaya çalışırsın doğaçlama olsun diye beğenmediğin cümle yerine.Ama olmaz,olmuyor sizin katmaya çalıştığınız cümle oraya oturmamıştır.Ya bir beden büyük yada küçük gelmiştir.Böylemi devam edecek yoksa hayat,yoksa hayat mı bu?Yoksa cidden biz mi hayatı çekilmez yapıyoruz,birilerinin çizdiği şeyleri oynamak mı lazım bazen.:((

Kader ve kaza..işte çizilen rotanın asıl metni.
[FONT=Verdana][SIZE=2]"- Gaybın anahtarları O'nun katındadır, O'ndan başka hiç kimse gaybı bilmez. Karada ve denizde olanların tümünü O bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi (ve her şey) apaçık bir kitaptadır." (Enfal Suresi 59)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]evet yazılan bir metni oynuyoruz..rolünüz iyi adam/ kadın karakteriyse,şükredin..[/SIZE][/FONT]

Çok şükür Hüseyin bey.Öyle olduğumu ümid ediyorum.Evet kaza ve kadere inanmış iman getirmişiz.Ve 'O'na da amenna demişiz.Lütfuda hoş kahrıda,o ayrı benim demek istediğim aslında cüzi irademizi kullanmada yaşadığımız eksiklikler yada bilinçsizce,hoyratcamı yada yanlışmı kullanıyoruz ki öyle görünüyor.Sanırım buda yine bizim hatamız.Toplum kurallarının size yüklediği ve biçtiği rollerin bazen sizi kısakaca sokması gibi algılıyorum artık sadece.Egoistçe verilen kararlar ve düşünceler.Neyin ne olduğunu anlamadan bilmeden biçilen göz kararı elbise dikimine benzeyen yorumlar.Acıtan kanatan bunlar işte..Yoksa 'O'ndan gelen değil..

ece ablacım ne güzel yazmışmış yansıtmışsın duygularını...
kul yazılanı görse gerek...

Teşekkür ederim Şirinecim.Bir anlık psikolojiye dair dökülenelrdi sadece:))

Adını koymayalım sadece yaşayalım ama bize çekilmez kılan düşüncelerimizi arındırmaya çalışarak evet ara ara yine ziyaretlerini eksik etmeyecekler ama onların yerleşmesine beynimizi,yaşantımızı kemirmelerine,tüketmelerine izin vermemek için konuk sever ev sahipliğimizin dışına çıkalım o sevimsiz misafirlere karşı ve oynayalım doğaçlama rolümüzü hatta şekil verelim,renk verelim bizi iyi hissettiren detaylarla.

Minişim ne güzel yorumlamışsın.Yüreğine sağlık.İnşallah bu gücü verir bize veya verdiği iradeyi olumlu ve gereği gibi kullanmamızı nasip eder..

Üst Alt