Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Adli sicil kaydının olması memur olmama engel olur mu?

Ktnktn

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
5
arkadaşlar merhaba,

Tatsız bir olay yaşadım bir kavgaya karıştım ve 6 ay hapis cezası aldım cezaevine girip aynı gün çıktım ama denetimli serbestlik çıktı. Dolayısıyla adli sicile işledi. 6 ay'lık ceza memur olmaya engel midir.? Yüz kızartıcı suç vs olmadığı için ve 1 yılın altında olduğu için engel olmaz denmiş ama kurumlar sıkıntı yaratır mı atanma döneminde ?

Zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak. GEREKİR

sildirsen bile (hangi kurum olursa olsun) tc ne işliyor ve güvenlik soruşturmasına takılır bu olay

Kişi denetimli serbest olsa dahi memuriyete atanabilir.Denetimli serbestlik memuriyete engel değildir tatsız olayı bilmiyoruz ama memuriyette sakınca görülmüyor yaşadıklarınız

@HOŞCAKAL,

Adalet bakanlığı düşünüyorum puanımda lisans düzeyinde iyi adelet bakanlığında problem olur mu acaba ? olay sadece kavga

Üst Alt