Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ağır uyku apnesi tedavisi için bir yol var mı?

Blacsea

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar bu hastalıktan kurtulan veya tandığı olan var mı?
Zayflamak çözüm oluyor mu?

Blacsea

Zayıflamak kullanım basıncını değiştirebilir. Çok ideal kiloya ulaşırsanız belki cihaza da gerek kalmayabilir.

Benim doktorum uyku apnesi konusunda bir çok zayıf (profesyonel basketbolcu) hastasının olduğunu söylemişti. Yani zayıf olan uyku apnesi hastalığına yakalanmaz diye birşey yok. Uyku apnesi ne yazık ki ülkemizde fazla önemsenmiyor ancak insanlar uyku sırasında nefes alamadıkları için felç, kalp krizi hatta ölüm tehlikesi altında. Kimse maskeyi kullanmak istemez ancak bilimsel açıdan en doğru yöntem şu an CPAP cihazı.

uyku apnesinin bir çok farklı sebebi olduğunu düşünüyorum. kiloya bağlı olabilirde olmayabilirde. benim doktorum kilomla alakalı hiç birşey söylemedi (115 kilo , 190 boy), ilk rapor sonucu ile doktorun yanına gittiğimde rahat bi 10 dk bana hastalığı anlattı, artık öbür boyu cihaz kullanmam gerektiğini cihazı nasıl kullanacağımı felan anlattı, hastalığımın tedavisi olmadığını, risklerinden sakınmamın tek yolunun cihaz olduğunu söyledi ve hastalığımın sebebi olarak rapora istinaden benim anlayacağım şekilde nefes alıp verirken gırtlaktaki bir kasın açılıp kapanması gerektiğini ve uyurken beynin bu kasa bir süre komut verdiğini daha sonrasında komut vermeyi bıraktığını, vucudun nefes almak için sınıra kadar dayandığını sonrasında beyni uyararak komutu verdirdiğini söyledi. cihazın sürekli hava basıncı oluşturarak bu hava yolunun açık kalmasını sağladığını bu sebeple gece gündüz ne zaman uyursam kullanmam gerektiğini söyledi.

bir arkadaşımın tanıdığı agır uyku apnesiydi, kendi iş yerinde bir gün çok çalışması gerekmiş ve uzun süre sonra uyuduğunda yorgunluğunda etkisiyle uykusunda vefat etmiş. doktor teşhis koymasına rağmen cihaz kullanmaması sebebiyle hayatını kaybetmiş.

Pazar’larda Yere atılan Lahana yaprakları vardır. Mevsimi geldiğinde bu kürü uygulayın. Lahana kuru uyku apnesi icin - eğer dolaşım bozukluğuna bağlı ise rahatsizliginiz. Bu kuru uygulayarak hem zayıflayıp hemde apneden kurtulursunuz geçmiş olsun..

Samil38
Ne yazık ki çok doğru tespitler, ABD'deki insanlar malum toplum yapısı olarak hazırcı, obez seviyesinde insanlar, haliyle orada APNE hastası çok, ben bir çok makale okudum, yakınlarını sırf CPAP cihazı kullanmadıkları için kaybeden o kadar hasta yakını var ki, çoğu "keşke abim/ablam/babam vs... inat etmeseydi de o cihazı kullansa ama şimdi aramızda olsaydı" diyorlar.

Founder
Aman üstad, bu kadar basit olsa dünyada Uyku Apnesi hastalığı kalmazdı ne yaptınız, belki fayda sağlar ama kurtulursunuz demek aşırı iddialı. Bu işin sonucunda ölüm riski var, ölsen gene iyi, sakat kalsan daha kötü.

Evet hastalık yoktur hasta vardır . Benim yakınım kurtuldu- cbap cihazını kullanmıyor suan - ancak kişiden kişiye değişir o konuda haklısın .

Üst Alt