Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ah bu sevgililer günü

Mediha

Üye
Konular
66
Reaksiyonlar
1
Hazır sevgililer gününe gelmişken bir şeylerde ben karalayayım..

Hemcinslerim belki bana biraz kızacaklar ama bu konudaki düşüncemi paylaşmak istiyorum..

Nedense evlilik yıldönümleri olsun, sevgililer günü olsun, tanışılan gün v.s. böyle bir çok özel gün yaratılır ve genelde erkeklerden bir hediye veya sürpriz beklenir.. Erkeklerde genelde bu özel günleri unutur ve son anda bir çaresini bulup durumu kurtarırlar yoksa asık bir suratla karşılaşma riskleri çok yüksek:)
Elbette herkes böyle değildir istisnalarda vardır ama istisnalar kaideyi bozmuyor işte..

Benim anlamadığım neden hep bu tür özel günlerde, bu güzellikler incelikler erkeklerden beklenir? Eşitliğe ne oldu :) Neden karşıdan beklemek yerine siz güzel bir hediye ile karşılamıyorsunuz sevdiğinizi veya eşinizi..

medişim senin ifade ettiğin şey çalışmayan maddi dayanağı olmayan ev hanımları için. Çalışan bayanlar da en az erkekler kadar bu günü özel kılmak için ellerinden geleni yapıyorlar:)

kadınlar genelde kendilerini biraz daha duygusal, biraz daha kırılgan ve biraz daha değerli görüyorlar ( kavgaya gerek yok şahsi kanaatim bu :) )

erkeklerde kadınların bu düşüncelerine katıldıklarından bu narin avrlıkları mutlu kılmak için ellerinden geleni yapıyorlar bana kalırsa kadınların genelinde bir gün ve zaman takıntısı var eğer kadınlarda erkekler gibi düşünebilse yani hediyenin yeri ve zamanı özel günü olmaz şeklinde düşünse bu kadar strese ve kavgaya gerek kalmaz

kadınlar birazda erkekleri düşünün ve o kadar derdin stresin yükün altında her günü hatırlayamayacaklarını lütfen artık kabullenin

not: hayatımda okuduğum en güzel ve en gerçekçi yazılardan biri ( her ne kadar ben böyle bir yazıyı yazmaya cesaret edemeyecek olsam bile )

Ama hocam o kadar dert, stres, sorumluluk, yük bayanlarında omuzunda var hatta erkeklerden biraz daha ağır bayanların yükü.. Ama onlar yinede hatırlıyorlar :)
İşte aradaki fark bu galiba:)

sevgiyi bir güne sıkıştırmak sevgiliye en büyük haksızlıktır. Onu zamana, ömre yaymak gerekir..

medişşşşşşşşşşşşşşşş neler görüyorum....
erkekleri savunmuşsun iyi güzel eşitlikse eşitlikte...
bayanların süpris hazırlamadığını nerden çıkarın şimdi???
erkeklere 1000 basar bayanların hazırladığı süprislerrr....
olsa....en as'ından yapılırda...
öyle bir eleştiriyle gelmişsin ki...
erkeklerin ekmeğine yağ sürmüşsün yaf...
bayanlar daha zeki daha ince düşünceli insanlar olduğundan düşüncene katılmıyorum yani kutlamayan bayan yoktur sevgilisini.

Bende karşılıklı hediyeleşme taraftarıyım.Gün fark etmez güzel sürprizler zaten insanların samimiyetini ortaya koyar.Bunu ona ıspatlamışsanız bence karşı da aptal değildir güne takmaz,ama sizin karşıdakine neyi nasıl verdiğiinize bağlıdır,etkiye tepki misali.Sizin ona verdiklerinizdir karşıdan gördükleriniz.:)
İstisnalar kaydeyi bozmaz sizi anlamadan balıklama olaya yani kavgaya dalanlarda vardır mutlaka,doyumsuz ve karşılık vermeden isteyenler ama dedim ya istisnalar kaydeyi bozmaz.
O yüzden ikizcim ben de hediye isteyen kişinin kendisinin de alması taraftarıyım.Doğru bir tanedir kadını erkeği olmaz bu işin adı üstünde sevgililer günü.

Mediha Hanım, kadınların yükü ağır olduğu için unutmazlar. Daha rahatı daime özler ve isterler. Çilekeş anam diye klişe bir söz vardır. Kadınlar hak ettiklerini düşündükleri şeyi isterler. Hiçbir aklı başında kadın sürekli yorgun olan, güçsüz veya desteğe ihtiyacı olan bir erkekten hediye beklemez. Bir insandan birinden bir şey bekliyorsa ya ihtiyacı (duygusal açıdan) vardır ya da karşı tarafın durumu bu beklentiyi doğuruyordur.

Başlığı görünce daha farklı bir yazı göreceğimi ummuştum(anlarsın daha klişe ama bambaşka bir yazı gördüm)Medişin kalemi bazen düşünüp,dile getiremediklerimizi çekinmeden yazar bu da öyle bir yazı olmuş.Bayanların bu güne ve bir çok özel güne yükledikler anlamlarla ilgili yorumlarınızda çok hoş özellikle karşı cinsin bu yönde gözlemleri kesinlikle doğru.Bayan-erkek iki ayrı cins ve duygular,beklentiler,günlere,aylara bir takım objelere yükledikleri anlamlar çok farklı o yüzden özel günler bayanlar için daima daha bir özel ve unutulmaz.Evet,Melikenin dediği gibi daha güzel olanıda karşılıklı hatırlanması ama sadece bu günlerde değil sevdiğiniz bir insan çıkarsa karşınıza ya da hayatınızdaysa her günü onunla özel kılmakda herkesin yapamayacağı sadece gerçekten seven, cesur yüreklerin koruyabileceği bir değer:)

bazen bu özel günlerden hiç bir şey beklemeyen bayanlarda varmıdır, tek bir gün değil, eşim yanımda olduğu her an her gün özeldir, diyebilen bayan da varmıdır diye merak ediyorum...

Üst Alt