Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ailesinden yana sorun yaşayan var mı?

Poyraz_

Yasaklı Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
0
evet arkadaşlar ailesinden yana sorun yaşayan sıkıntı çeken var mı ben yüzde 44 engelli bireyim.. ailem saolsun beni çok başıboş saldım çayıra mevlam kayıra yetiştirdi. bugün biryerde bir abiyle tanıştım konuştuk sohbet ettik 2 çocuk okutuyormuş adam diyorki gardaş biz yatırımı çocuklara eğitime yapıyoruz çocuklar okusun iş güç sahibi olsun sonra onlar kendi evde alır arabada dedi ne kadar doğru bir laf ben 32 yaşına geldim hiç birşeyin sahibi olamadım haaa benimde hatalarım oldu eyvallah ama ailem saolsun düşene bir tekme de onlar attı maddi manevi bütün desteği kızlarına yaptılar beni 30 yaşından sonra sigaraya başlattılar dert sahibi ettiler... böyle hayat böyle yaşamak mı olur bee... batsın bu dünyaa....

Aileyle tabiki sorun yaşanırda başta kardeşler birlik olmalı kızlarına yaptı oğullarına yaptı mesele olmamalı gel gelelim insan oğlu hata yapar ben burada yaşadıklarımı oturup anlatsam ağlayacak insanlar olabileceği gibi bende bazen burada öyle şeyler okuyorum ki halime şükrediyorum yani herkesin imtihanı farklı rabbim güce göre yük imana göre imtihan verirmiş rabbim yardımcı olsun herkese umut kesilmez Allahtan rabbim herkese güzel kapılar açsın bu almamaya çalışın pes etmeyin elinizden geldiğince ben öyle yapmaya çalışıyorum ha başarılı oluyormuyum olacakmıyım tam olarak bilmem ama Allah darda bırakmaz bırakmıyor onu biliyorum

Kevser er

valla çok dardayım usta öyle böyle değil hem de... hem maddi hem manevi olarak dardayım usta ...
hiç kimse anlamıyor halimden derdim den enazından 2 yıllık bir okul okusaydık şimdi herşey daha farklı olurdu...
bana kaderimin oyunu mu bu ??? :( :( :(

POWER_

Ailenizle yine de aranızı iyi tutmaya çalışın. Bakın hatanızı kabul ediyorsunuz ''benim de hatalarım oldu diye..'' her şey biter, her şey olur aileniz kalır sizinle, el sadece günlük güneşlik olur bunu unutmayın. Konuştuğunuz abi'nin dediği gibi birini yetiştirmek, hayata hazırlamak onun geleceğine şekil vermek çok önemli şeyler. Bazı ailelerin bu duruma bütçe olarak katkısı olmayabilir. ama eğer kişi kendisi istiyorsa, azimle bir yerlere gelebilir diye düşünüyorum. Yaşınız ve durumunuz bunlara engel değil. Geçmişe takılı kalırsanız yol alamazsınız. Her şey gönlünüzce olsun inşallah...

Üst Alt