Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akciğerde nodül tespit edilmişti. Kontrole gitmeli miyim?

dev adam

Üye
Konular
22
Reaksiyonlar
0
akciğerde nodül

Arkadaşlar benim akciğerimde nodüller var .fakat 2 yıl süre ile 3 ayda bir tomoğrafi ile bakıldı 2 yıl sonunda değişiklik yok büyüme yok denilerek bir daha gelmene gerek yok denildi.o zamandan bu zamana 2 yıl geçti.acaba nodüllerde büyüme olur mu tekrar gidip tomografi çektireyim mi.ilginiz ve cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Şimdi akciğerde nodül demek şüphe ile bakılması gereken karsinojenik unsur olarak görülür. Ancak yapılan takiplerde büyüme ve çevreye yayılma olmadığı gözlenmiş bu çok çok iyi bir haber muhtemelen kötü huylu bir oluşum değil veya diğer hastalıklardan dolayı sekunder olarak oluşmuş ancak ben yerinizde olsam 3 ay değilse de 6 ay veya yılda bir gider filmimi çekilirim. Zaten yakın zaman da radyasyonsuz çekim teknikleri geliyor. Geçmiş olsun.

siz tedbiri elden bırakmayın kontrolde yarar var

2 yıl boyunca değişiklik göstermeyen nodülün kanser olma ihtimali yoktur. Takibe gerek yoktur. Akciğerdeki kitlelerin 2 katına çıkma hızı çok yüksektir. Değil 2 yıl, 2-3 ayda bile değişiklik gösterir.

Ama içiniz rahat etmiyorsa bunun psikolojisi de önemlidir. Kontrol tomografisi çektirebilirsiniz.

teşekkür ederim.2 yıl boyunca 3ayda bir tomoğrafiçekildim aradan 2yıl daha geçti.umarımbüyümemiştir.

Üst Alt