Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akineton yeşil reçeteli ilaç bağımlılığından nasıl kurtulabilirim?

Reyhanman

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Antipsikotik ilacımın yanında sabahları 1 tablet akineton kullanmam gerekiyor fakat ben 3-5 tane içiyordum, anneme yakalanınca ilaçları saklamıştı bi yere, dün de aradım ilacı buldum 5tane içtim, ben bu bağımlılıktan nasıl kurtulabilirim?
Bi kaç gün dayanmıştım içmedim 1taneden fazla ama bilmiyordum yerini dün bulunca yine içtim

Geçmiş olsun da bu davranışı sürekli hale getirirsen polis zoruyla hastaneye yatırılabilirsin.

en yakın zamanda ilaçtan kurtulamaya yapamıyorsan tibbi destek almaya çalış gerekirse yatış yap aynı şekilde kullandığın ilaç dopamin hormonun artıran bir ilaç seni daha pozitif hissetmene sürekli konuşmana hayata basit bakmanı sağlar bu belli bir süreden sonra çok ciddi bir bağımlılık yaratıcak kendi öz kardeşim senin gibi bir hapın bağımlısı oldu aynı şekilde oda dopamin hormonun artıran bir ilaç ve ilacı el altından torbacı denen yerler satıyor ilacın ismini vermicem ama kardeşim bunun müptalası oldu ve günde 5-6 TANE İÇMEDEN DURAMIYOR 1 GÜNDE 1 TABLET İÇTİĞİ BİLE OLUYOR.Şuan onun mücadelesini veriyoruz.kardeşimin bir çok amatem merkezine yatışı oldu fakat genede bu hapı ona bıraktıramadık başka bir ile taşındık sen düşün.Kararını ver çünkü durum senin sandığın kadar basit olmuyor. EN YAKIN SÜREDE TIBBİ MUANE VEYA YATIŞ YAPMANI ÖNERİRİM

Kral geçin bu bağımlılıkları ya ben XEPLİON ü bıraktım eski mutluluğuma dönüyorum çalışıyorum turp gibiyim bir gün yarım diğer gün çeyrek al bırak abi bu ilaç ları verenler hiç sağlıklı vermiyor bir gün gelecek bu yan etkilinilaçlaeı verdikleri için bin pişman olacaklar ve tazminat ödeyecekler byy

Perseksüyon seninde fotoğrafın pek iç açıcı değil içim karardı

@(Gölge) Neden?? diye sormuşsun @cemkaleli nikli arkadaşın anlattığı sebeplerden dolayı Kuzenimde de benzer durumlar vardı Kırmızı reçete bazı ilaçlar yüzünden maddeye bağlı psikoza girdi Ailesine saldırganlık gösterince polis çağırıp hastaneye yatırdılar Şimdi odasında ve hayattan izole bir halde yaşamaya çalışıyor...

2-3 kere polis çağırdık fakat polisin yaptığı hiç bir şey yok hastaneye bile götürmüyor sadece sakinleştirip konuşup elini sallaya sallaya geri gidiyor.Zorla Yatış yapmak için sulh hukuk mahkemesine dilekçe verip aile olarak şikayette bulunman gerekiyor.

cemkaleli

Ben bir seferinde babamla kavga ettim Sopayla salon kapısının camını kırıp devirdim. Polis geldi ve Bakırköy K2''ye yatırdılar

(Gölge)
Tartıştığımız konuda haklıydım ama camı kırıp şiddet gösterdiğim için haksız duruma düştüm.

Bu anlattığın olay eskidir.Kuralları hepp düzeni bozdular şuan kolluk kuvetlerinin bir hastaneye yatırma yetkisi yok ancak sulh hukuk mahkemesine ailenin dilekçe vermesi gerekli ülke mahvoldu

kolluk kuvvetlerine ancak şikayette bulunabilirsin tutanak tutarlar onun dışında akli dengesi veya uyuştucu bağımlı birisini yatırma yetkileri yok o yetki sadece savcıda var uyuştucu bağımlısınada hiç bir şey yaptıkları yok 1 yıl denetim serbestlik veriyor adam imzasını atıyo her pazar çıkışta elini kolunu sallayarak uyuştucusunu içmeye gidiyor.1 yıldan sonrada amatemde göstermelik bir seminer veriyorlar 2 idrar testi sonra serbestsin.

cemkaleli

Bende yaygın anksiyete bozukluğu var ilaç tedavisi görüyorum acaba benim durumum askerlik ertelemeye müsait midir? Sizin bilginiz varmı

cem_beyy
Askerlik alma bürosuna gidip sevk isteyin doktora,Doktor uygun görürse askerliğini ertilettirebilir sanırsam doktorun kararına bağlı.

ama yaygın aksiyete bozukluğuna çürük verceğini sanmıyorum.

Bence akinetonu tamamen kesmelisin
Bişey Bağımlılık yaptıysa kesilir
Bikaç gün içme alışırsın
Büyütülecek bi hap değil akineton
Ağız kuruluğu yapar, mal yapar

Eskiden Risperdal içerken 2 tane iç demişlerdi, yıllarca günde 2 tane içim, sonra Rexapin ilacına başladım, doktor bunun yanında yarım içmelisin dedi hatta kasılırsan falan anca o zaman iç dedi. Ayrıca doktor; Akineton unutkanlık ve kalp krizine neden olabilir dedi.

Üst Alt