Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akışına Bırak Hayatı

ahmet_hoca

Yeni Üye
Konular
47
Reaksiyonlar
0
1304349485_d4e85f6fd2.jpg

Hayatta bazen ciddi kararlar al[FONT=Arial TUR][SIZE=2][FONT=Arial TUR][SIZE=2]ırız, bazen korkarak bazen de olumsuzlukları gözümüzde büyüterek kararlarımızdan vazgeçeriz. Kendi iç dünyamızda hasbıhal ederken derizki son aldığım karar ilkinden daha iyiydi, şu şu olumsuzluklar vardı, ya daha kötü olsaydı vs ve kendimizi teselli edip aldığımız kararın doğruluğuna ilk başta kendimizi inandırırız. Böylelikle başkalarının ne dediğini umursamaksızın kendimizi mutlu ve huzurlu kılarız. Kararlarımızın arkasındayızdır ve aldığımız karar en doğru karardır bize göre...[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial TUR][SIZE=2][FONT=Arial TUR][SIZE=2]
Peki hayatı akışına bıraktığımızı düşündüğümüz zamanlarda bile neden onu akışına bırakmayız?

Sorumuzun cevabını yine kendi kendimize soralım. Akışına bıraktım dediğimiz şey bir hayattır, başıboş bırakmaya gelmeyen. Gönlümüzdür belkide bırakamadığımız haline. Yani adını akışına bırakmak koysak bile hayat veya gönül sandalını kimseye hissettirmeden bir tarafa hemencecik bağlıyoruz. Demekki dilimiz akışına bıraktım derken kalbimiz ve aklımız bırakmıyor yahut biz akışına bırakmayı bilmiyoruz.

Gelin hayatı yahut gönlümüzü akışına bırakmayı öğrenelim...

Hayatı akışına bırakmak sahildeki bir sandalın ipini açıp onu okyanusa sürmeye benzer. Asla içinde kayıklar varmı yokmu diye bakılmadan haline bırakılır minik sandal. O sandalı bıraktığımız anda dalga kendisini hangi tarafa yönlendirirse o tarafa doğru nazlı nazlı süzülerek akar gider. Minik sandal asla halinen ve durumundan şikayet etmez, hangi tarafa giderse gitsin o hayatına ve akışına bakar. Bizlerde eğer akışına bıraktık diyorsak olan ve bitenden asla şikayetçi olmayacağız. Olana bitene ağlayıp sızlayıp ardından akışına bıraktım demek akışına bırakmak değil, aksine güç yettiremeyip ardından ağlamaktır. En mantıklı ve en güzel hareket akışına bıaktığımız sandalın ardınan bakmamak ve onun sahile döneceği zamanı sabırla beklemektir. Çünkü ağlasakta sızlasakta sandalımız suyun akışına ve rüzgara bağlı olarak dönüp gelecektir, gözyaşarlarımız ve ahlarımız asla durumu değiştirmeyecektir.

Madem durum bu, o zaman bize düşen hayatı akışına ama gerçekten akışına bırakmak ve sandalımızı akıp giderken bazen sabırla, bazen şükürle seyretmektir.

Varmısınız, haydi hayatımızı ve gönlümüzü gerçekten akışına bırakıp zamanı gelince sabredip, zamanı gelince şükredelim. Haydi bakalım hayatı akışına bırakmaya...
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

bazen hayatı bazen duygularımızı akışına bırakmak elimizde olsa eminimki hayat daha mükemmel olacaktır maalsefki herşeyi bu denli basit olmuyor yada olamıyor...Ama sabrımızı zorlayarak bunu başarabiliriz.Emeğine sağlık hocam...

Bıraktım seni hayat kendi haline.. Hadi bakalım götür beni nereye götüreceksen neye sürükleyeceksen.. Karışmıyorum artık senin işine ben sadece yaşamama bakıyorum gücümün yettiğince.. Ne getirirsen başım üstüne :)

hayatim rotasini cizdi akisi güzel Rabbim sükretmeyi daha fazla sabretmeyi nasip etsin güzel sözler yüreginize saglik...

filiz3441;bt6660' Alıntı:
bazen hayatı bazen duygularımızı akışına bırakmak elimizde olsa eminimki hayat daha mükemmel olacaktır maalsefki herşeyi bu denli basit olmuyor yada olamıyor...Ama sabrımızı zorlayarak bunu başarabiliriz.Emeğine sağlık hocam...

Başaranlardan olabilmek duasıyla

Mediha;bt6662' Alıntı:
Bıraktım seni hayat kendi haline.. Hadi bakalım götür beni nereye götüreceksen neye sürükleyeceksen.. Karışmıyorum artık senin işine ben sadece yaşamama bakıyorum gücümün yettiğince.. Ne getirirsen başım üstüne :)

aferin şöyle kenardan bak biraz :)

Gurbetli;bt6670' Alıntı:
hayatim rotasini cizdi akisi güzel Rabbim sükretmeyi daha fazla sabretmeyi nasip etsin güzel sözler yüreginize saglik...

Amin amin amin teşekkür ederim

Üst Alt